English
Spausdinti
Į pradžią El.paštas Svetainės žemelapis
TAURAGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Respublikos g. 2, LT-72255 Tauragė
Tel.: (8 446) 62 810, 55 344
Faks. (8 446) 70 801
El. paštas savivalda@taurage.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188737457


Renginių kalendorius
M A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Gegužė
    2017     


 

Lankytojų statistika:

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

 

Gyventojams Verslininkams Turistams
| Naujienos
INSTITUCINĖS GLOBOS PERTVARKOS KLASTERIO DALYVIAI APTARĖ ĮGYVENDINAMOS PERTVARKOS EIGĄ, REZULTATUS, DALINOSI PATIRTIMI

Balandžio 20 d. Tauragės rajono savivaldybėje vyko Institucinės globos pertvarkos klasterio dalyvių apskrito stalo diskusija, kurioje dalyvavo Tauragės rajono savivaldybės vadovai, Jurbarko, Tauragės, Šilalės  ir  Pagėgių savivaldybių Socialinės paramos,  Vaikų teisių apsaugos skyrių, Socialinių paslaugų centro atstovai, nevyriausybinių organizacijų, pertvarkomų globos ir kitų socialines paslaugas teikiančių įstaigų atstovai.

 

Tauragės savivaldybės meras Sigitas Mičiulis pasveikino diskusijos dalyvius, palinkėjo produktyvių diskusijų, bei padėkojo Adakavo socialinės globos namų kolektyvui už nuoširdų bendradarbiavimą teikiant paslaugas rajono gyventojams.

Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Programų stebėsenos ir kontrolės skyriaus vyr. specialistei Neringaio Česnulaitei ir  Projekto nacionalinio lygmens  neįgaliųjų, turinčių proto ir (ar) psichikos negalią ir jų šeimų srities ekspertei Linai Gulbinei savivaldybės  meras padėkojo už dalyvavimą regiono klasterio dalyvių apskrito stalo diskusijoje ir įteikė suvenyrus apie Tauragės kraštą.
Regioninio lygmens Pertvarkos procesų ekspertė Tauragės regione Marijona Janavičienė pristatė projekto ,,Tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų sistemos sąlygų sukūrimas Lietuvoje“ eigą, įgyvendinamas veiklas.

Susitikime dalyvavusios UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ konsultantės pristatė ir aptarė darbuotojų vertinimo regione rezultatus,  pasidžiaugė, kad Tauragės regiono pertvarkomose įstaigose dirba aukštos kompetencijos ir motyvacijos, reikalingų naujų bendruomeninių paslaugų teikimui, specialistai.

Adakavo socialinės globos namų direktorės pavaduotoja Zigmunda Menclerienė pristatė  laikino atokvėpio paslaugą, finansuojamą  Pertvarkos projekto „Tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų sistemos sąlygų sukūrimas Lietuvoje“ lėšomis. Pristatymo metu Z. Menclerienė įvardino šios paslaugos teikimo tikslus bei pateikė pavyzdžius kuriais atvejais dėl laikino atokvėpio paslaugos Tauragės gyventojai  jau kreipėsi į šios paslaugos teikėjus.

Bendrų diskusijų metu buvo aptartos regiono socialinės globos įstaigų pertvarkos idėjos, kurias pristatė Adakavo socialinės globos namų, Skalvijos ir Tauragės „Šaltinėlio“ vaikų globos namų atstovai. Adakavo socialinės globos namų direktorė Kristina Anulienė diskusijoje kalbėjo, kad socialinės globos namai yra pasirengę savo įstaigos gyventojams teikti naujų formų paslaugas, tik laukiama, kol bus atliktas gyventojų individualių poreikių vertinimas ir sudarytas kiekvieno įvertinto šios tikslinės grupės atstovo individualus planas. Įstaigos vadovė taip pat pasidalino informacija apie tai, kad jau yra ieškoma patalpų, kuriose būtų galima įkurti grupinio gyvenimo namus neįgaliesiems su proto ir (ar) psichikos negalia, taip pat apžiūrėtos patalpos apsaugoto būsto paslaugoms teikti.

Diskusijos metu buvo akcentuojama, kad planuojant paslaugas neįgaliesiems svarbu numatyti bendradarbiavimą su vietos bendruomene, kuri garantuotų šių paslaugos gavėjų įsitraukimą ir visapusišką dalyvavimą bendruomenės ir visuomeniniame gyvenime.

 Tauragės rajono vaikų globos namų „Šaltinėlis“ direktorė Regina Judzinskienė pasidalino savivaldybei priklausančių vaikų globos įstaigos pertvarkos idėjomis. Direktorė paminėjo, kad jų įstaiga taip pat yra pasirengusi pertvarkai, šiuo metu  įstaigoje jau rengiami globėjų įtėvių mokymų ir konsultavimo kursai, intensyviai dirbama ieškant asmenų, galinčių tapti socialiniais globėjais, taip pat pristatė naujas kompleksinės pagalbos šeimai paslaugas, kurios dar šiemet bus pradėtos teikti Tauragės rajono šeimoms.

Regiono savivaldybių atstovai diskusijos metu kalbėjo apie savivaldybėse šeimoje ir bendruomenėje teikiamas ir planuojamas teikti socialines paslaugas be tėvų globos likusiems vaikams ir asmenims turintiems proto ar (ir) psichikos negalią.Pertvarkos procesų ekspertė M. Janavičienė, apibendrindama diskusiją, pastebėjo, kad aktyviausi klasterio dalyviai regione išliko tie patys - savivaldybių administracijų ir socialines paslaugas teikiančių įstaigų atstovai. Ekspertė apgailestavo, kad vis dar sudėtinga yra įtraukti į pertvarkos klasterio veiklas nevyriausybinių organizacijų, švietimo įstaigų atstovus, pasigendama verslo atstovų.

Tauragės rajono savivaldybės tarybos narė,Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Iveta Skurvydienė pasiūlė Pertvarkos klasterio veikloje pakviesti dalyvauti Tauragės apskrities verslininkų asociaciją, kuri atstovauja viso regiono verslininkus.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui

Archyvas
|

Mano paskyra

  
 
 
 
  
 
  
 
 
   
  
 
  
  
 
 
 
 
 
 
 
 
  
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

© Visos teisės saugomos. El. p. inform@taurage.lt.

Kopijuoti ir platinti www.taurage.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama
Svetainę sukūrė  Idamas. Panaudotas SmartWeb

Į puslapio viršų (Left Alt+Z+Enter)