Renginiai
Rugpjūtis
    2017     
M A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Žygaičių seniūnija -> Žygaičių seniūnija. Naujienos
Naujienos
JURGIS, JORGIS IR JURGELIS – SKAMBA JIS VISOM TARMELĖM!!!

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet, sartininkiškiai triukšmingai šventė Jurgines. Šventė  prasidėjo Šv. Mišiomis Sartininkų  Šv. Jurgio bažnyčioje. Po mišių visi skubėjo į Sartininkų kultūros namų salę, kurioje laukė šventinis koncertas. Visus svečius ir sartininkiškius pasitiko piemenukai, vaišindami visu kepta „Jurgelio duona“, kuri yra pagrindinė Jurginių tradicija.

Šiemet šventės pavadinimas kalba pats už save, kad Jurginių šventė yra Sartininkuose išskirtinė, būtent dėl to, kad minime tautinio kostiumo bei kalbos kultūros metus.  Šventėje buvo galima pasiklausyti žemaičių tarmės, kuria kalbėjo Tauragės kultūros centro Lauksargių skyriaus meno vadovė Indrė Gedminienė, išgirdome pasakojimą suvalkiečių tarme  apie suvalkietiškas pinigų dalybas.

Savo gražius, nuoširdžius muzikinius sveikinimus Jurginių proga, skyrė Kintų Vydūno kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Nendra“ (vad. Laima Bušininkienė), kuris atliko keletą gražių kūrinių. Savo skambiu duetu džiugino ir Tauragės kultūros centro Batakių skyriaus darbuotojos Vaida ir Ramunė, o taip pat ir jų vokalinis ansamblis (vad. Ramunė Petravičiūtė - Kinderienė). Nebuvo pamiršti pasveikinti saviveiklininkų kolektyvo dalyviai, kasmet per Jurgines švenčiantys savo gimtadienius, taip pat Sartininkų kaime gyvenantys varduvininkai Jurgiai ir Jurgitos. Jiems linkėjome būti stipriais kaip atvelykio margučiais.Gražius linkėjimus skyrė ir Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vytautas Navickas.

Šventės pabaigoje išgirdome  Sartininkų kultūros namų liaudiškos kapelos „Kamana“ dainų repertuarą (vad. Zigmantas Lešinskis). Už nuoširdų  atsidavimą kultūrai ir dalyvavimą kultūrinėje veikloje seniūnas Vytautas Juška Sartininkų liaudiškos kapelos kolektyvo dalyviams skyrė padėkas ir linkėjo būti toliau tokiais aktyviais savo kaimo šviesuliais.

Šventė iš ties buvo labai jauki,  graži savo tarme ir susibūrimu.

Dėkojame mūsų „darbščiosioms rankoms“- už „Jurgelio duonos“ kepimą - Elytei Vykertienei, už pagalbą organizuojant renginį - Vidai Žemgulienei, už dekoracijas - Raimondai Paulauskaitei Grudzinskienei, Tauragės rajono savivaldybės administracijai, piemenukams,  Žygaičių seniūnijai ir visiems kitiems prisidėjusiems.

 

Renginio vedėja  Ilona Ivanauskienė

Atgal   Spausdinimo versija  

Facebook

Twitter


 
Tauragės rajono meras
SIGITAS MIČIULIS

 

MIESTAI PARTNERIAI