Tauragės rajono savivaldybė
Renginiai
Rugsėjis
    2017     
M A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Renginiai
„Būk aktyvus bet kokiu oru!“ fizinio aktyvumo savaitė
2017-09-25  
Vieta:  Tauragė
„5 KŪRYBOS VAKARAI“
2017-09-25 18:30 
Vieta:  Tauragės kultūros rūmuose
Susitikimas su rašytoja Jutta Noak
2017-09-27 17:00 
Vieta:  B.Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje
Koncertas „Pop muzika su perukais“
2017-09-29 18:00 
Vieta:  Tauragės kultūros rūmuose
Lietuvos automobilių pravažumo čempionatas
2017-09-30 09:00 
Vieta:  Mažonų karjere
Žygaičių seniūnija. Naujienos
 
Žolinės Aukštupiuose

Į tradicinę Žolinių šventę ,, Niekur mielesnės vietelės už savąjį kaimą nėra‘‘ Aukštupių kaime sugužėjo daug kaimo gyventojų, svečių ir kaimynų. Žmonės džiaugėsi puikiu oru, balsinga dainininke Kamile ir jos mama, linksma grupe ,,Karčiama‘‘.

Plačiau >>
JURGIS, JORGIS IR JURGELIS – SKAMBA JIS VISOM TARMELĖM!!!

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet, sartininkiškiai triukšmingai šventė Jurgines. Šventė  prasidėjo Šv. Mišiomis Sartininkų  Šv. Jurgio bažnyčioje. Po mišių visi skubėjo į Sartininkų kultūros namų salę, kurioje laukė šventinis koncertas. Visus svečius ir sartininkiškius pasitiko piemenukai, vaišindami visu kepta „Jurgelio duona“, kuri yra pagrindinė Jurginių tradicija.

Plačiau >>
„TĖVYNE, ŽIBĖK NAUJO RYTO AUŠROJE“

„...Šaukiu lietuvį burtis prie lietuvio ir gyvą širdį prie gyvos širdies, kad, tamsiame vidurnakty nežuvę, pakiltų rytmečiui gyventi ir žydėt!...“

Šiais garsaus lietuvių poeto Bernardo Brazdžionio žodžiais visus kvietėme vasario 15 dieną – Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos išvakarėse – susiburti šventiniame koncerte „Tėvyne, žibėk naujo ryto aušroje“. Jis buvo skirtas Lietuvos Valstybės atkūrimo 99 - osioms metinėms paminėti.

Plačiau >>
„DAR SAULEI UŽPEČKIN NENULINDUS – POETO VALANDA“

Antradienį Žygaičių gimnazijoje vyko literatūrinė popietė  „Dar saulei užpečkin nenulindus – poeto valanda“ . Jos metu buvo pristatoma nauja  Reginos Bliūdžiuvienės parašyta, o Teresės Beitienės iliustruota vaikiška knygelė „Daržo pasaka“.  Tai jau trečiasis  šių moterų kūrybinis darbas, vertinga dovana mūsų jauniesiems skaitytojams. Ankstesnės jų knygelės „Rūkainėlis ir miglų mergelė Jielimutė“,  „Pasakos vaikšto kaip žmonės“.

Plačiau >>
„ŠAUKIU AŠ LIETUVĄ BALSU“

Tai gražiai skambėjo žodžiai: laukas, pieva, kelias, upė. Tai gražiai iš jų išaugo vienas žodis – LIETUVA!  - šiais Justino Marcinkevičiaus žodžiais prie Žygaičių seniūnijos administracinio pastato pratęsėme  kovo 11 – osios minėjimą.

Plačiau >>
BIBLIOTEKININKO PROFESIJOS ŽAVESYS

Minint bibliotekų metus, didėja dėmesys ne tik knygoms, bet ir bibliotekininko profesijai. Ne vienas nori sužinoti, o kas tas žmogus, kuris tvarko knygų namus, koks yra jo veiklos laukas. Vedami smalsumo,  praėjusią savaitę į mūsų biblioteką atėjo Žygaičių gimnazijos 3 G klasės mokiniai ir katalikų tikybos mokytoja Loreta Balčiuvienė: vyko integruota pamoka „Kuo žavi bibliotekininko profesija“.

Plačiau >>
RUDENS ŠVENTĖ „DERLIAUS KRAITĖ“

Po didžiųjų rudens darbų dera pasidžiaugti gausiai užderėjusiu derliumi bei nuveiktais darbais. Todėl spalio 18 dieną, Sartininkuose, vyko graži, rudeninės saulės pašildyta, rudens šventė „Derliaus kraitė“.

Plačiau >>
SPALVINGO RUDENS POPIETĖ

„Gelsta medžiai, vysta gėlės, paukščiai skristi ruošiasi, o senelis rudenėlis aukso lapais puošiasi.  Ugniaspalvį, margaspalvį aukso rūbą siūdosi...“- (K. Kubilinskas).

Ruduo – gražiausias metų laikas. Medžiai pakeičia spalvas į raudoną, žalią ir geltoną. Net ir popietė, vykusi spalio 22 d., Žygaičių bibliotekoje, pavadinta neatsitiktinai - „Geltonu lapų raštu švyti medžiai“.

Plačiau >>
PRIE TEKANČIOS KNYGŲ UPĖS

Knygos – minties laivai, plaukiojantys laiko   bangomis ir rūpestingai gabenantys savo brangų krovinį iš kartos į kartą – šie F. Bekono žodžiai tapo Žygaičių bibliotekos jubiliejinės šventės orientyru. Jau 75 –erius metus knygų upė teka per mūsų biblioteką. Keitėsi jos darbuotojai, keitėsi skaitytojų kartos, o biblioteka augo, stiprėjo, tapo mūsų krašto istorijos ir kultūros dalimi. Praėjusį penktadienį Žygaičių daugiafunkciame centre susirinko buvę bibliotekos vedėjai, būrelis kultūros mylėtojų, atvyko svečių. Sceną puošė graži dekoracija – laivelis, kuris plukdė jubiliejaus proga išleistą knygutę „Gyvasis žodis primena Žygaičių bibliotekos istoriją“. Jos baltuose puslapiuose sukaupta žmonių atmintis pateikiama kaip gyvoji Žygaičių bibliotekos istorijos liudytoja.  Iliustruota nuotraukomis, papildyta metraščiais, anksčiau dirbusių bibliotekininkų gyvenimo faktais. Šios knygutės sudarytojos - šių eilučių autorė ir Regina Bliūdžiuvienė. Ir pati jubiliejinė šventė, ir leidinys praplečia Žygaičių krašto kultūrinio gyvenimo paveikslą, įprasmina praeities faktus išsaugojusius žmones. 75- eri metai laiko vingiuose nedidelė atkarpėlė, bet štai mūsų bibliotekos kasdienybėje – visa istorija.

Plačiau >>
STOVYKLA „VASAROS SPARNAI“

Besibaigiant vaikų vasarosatostogoms, Žygaičių bendruomenės centras ir Žygaičių biblioteka organizavo stovyklą -  „Vasaros sparnai“, kuri buvo įgyvendinta  Tauragės savivaldybės 2015 m. Vaikų socializacijos programai skirtomis lėšomis.

Plačiau >>
KELIONĖ DVIRAČIAIS

Gražų, saulėtą ir šiltą rugpjūčio 14 d. rytą į Sartininkų namų kiemelį rinkosi dviratininkai iš tolimesnių ir  artimesnių miestelių. Pirmą kartą organizuojamame dviračių žygyje susirinko gausus būrelis žmonių, kurie buvo pasiruošę minti dviračiais 36 km. ir aplankyti Žygaičių – Balskų girininkijos vietas.

Plačiau >>
KRAŠTIEČIŲ ŠVENTĖ „JURGI, BUDINK ŽEMĘ“!!!

Su paukščių čiulbėjimu, su pirmaisiais gėlių žiedais, su čiurlenančiais upeliukais į žemę atėjo pavasaris. Po skvernu atsinešė saulės šilumą, lengvą vėjelį ir šypsenas. Kartu su visais šiais džiaugsmais tradicinis Jurgis paima raktus ir atrakina žemę.

Plačiau >>
KARTĄ GYVENO DIDIS PASAKININKAS H. CHRISTIANAS ANDERSENAS

Šiais metais Lietuvos bibliotekininkų draugija 2015 m. balandžio 23-29 dienomis skelbia 15-ąją, Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, kurios tema  - Biblioteka: informacija ir žinios – kiekvienam.

Plačiau >>
EDUKACINĖ POPIETĖ „MARGOS VELYKOS“

VELYKOS – tai gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė. Šios šventės atėjimą pajaučią ne tik suaugusieji, bet ir mūsų jaunieji, kūrybingi, išradingi, meniški bei linksmi vaikai.

Plačiau >>
„TEATRIUKŲ FESTIVALIUKAS“

Šių metų kovo 25 d. Žygaičių gimnazijoje vyko Teatro dienai paminėti skirtas „Teatriukų festivaliukas“.

Plačiau >>
„KURIU ŠV. VELYKŲ INTERJERO PUOŠMENĄ“

Artėjant  Šv. Velykoms ir mokinių pavasario atostogoms, kovo 24 d. Žygaičių KF biblioteka organizavo edukacinę popietę su Žygaičių gimnazijos 4 kl. mokiniais ir jų mokytoja Rasute Petrikiene.

Plačiau >>
,,ŠV. VELYKOMS ARTĖJANT: KIAUŠINIŲ RAŠTUOSE SĖKMĘ LYDINTYS SIMBOLIAI“

Šie metai yra paskelbti etnografijos metais. Ta proga Žygaičių KF biblioteka, bendradarbiaujant su Žygaičių gimnazijos technologijų mokytojais Birute Bacevičienė ir Fabijonu Srugiu, suorganizavo popietę „Šv. Velykoms artėjant: kiaušinių raštuose sėkmę lydintys simboliai “. Popietę  vedė, šių eilučių autorės pakviesta viešnia, tautinio paveldo meistrė Angelė Rauktienė. Edukacinės popietės metu Angelė Rauktienė mokė Žygaičių 6 klasės, 1G, 2G gimnazijos klasių mokinius marginti vašku, o padengtus kiaušinius spalva – išskutinėti. Užsiėmimus paįvairino tautosakos pasakojimais, margučių simbolizmą, raštų ir spalvų įvairovę.

Plačiau >>
EDUKACINĖ UŽGAVĖNIŲ KAUKIŲ KŪRIMO POPIETĖ

Užgavėnės – žiemos šventė, kurios paskirtis – išvyti žiemą, prisišaukti pavasarį. Ši šventė nuo senų laikų žinoma visoje Europoje.

Plačiau >>
LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENOS MINĖJIMAS

“Didžiausias tautos turtas- jos laisvė, nepriklausomybė. Ant mūsų tautos laisvės aukuro buvo paaukota daug žmonių gyvybių, iškęsta pažeminimų, kalėjimų, trėmimų, persekiojimų.

Plačiau >>
Visa aktuali informacija

 
Tauragės rajono meras
SIGITAS MIČIULIS

 

MIESTAI PARTNERIAI