Naujienos
Į Batakius kvietė kraštiečių šventė ir Šv. Onos atlaidai

Liepos 22–23 dienomis, kaip ir kasmet, Batakių kaimo bendruomenė „Aukaja“, Batakių kultūros centras, seniūnija ir Virginijaus Jokubausko individuali įmonė sukvietė į tradicinę kraštiečių šventę „Ona ir vėl kviečia grįžti į tėviškę“. Šventė tęsėsi dvi dienas: pirmąją dieną vyko įvairios sportinės varžybos, o antrąją – Šv. Onos atlaidai.

Liepos 22-ąją, pirmą šventės dieną, vyko krepšinio 3x3, futbolo 6x6, tinklinio 2x2, „Onos maišo“ nešimo, giros rovimo, virvės traukimo, boto metimo varžybos, moterų ir vyrų jėgos ir daug kitų  įvairių rungčių, skirtų šeimoms, vaikams. Varžybose dalyvavo komandos ne tik iš Batakių, bet ir Jurbarko, Tauragės, Skaudvilės, Dauglaukio, Norkiškės.

Sporto dienoje dalyvavo garsūs Tauragės rajono sportininkai, kilę iš Batakių: T. Pakutinskas, D. Janutis, G. Ūselis. Aktyviausiai  varžybose dalyvavo Šegždų, Pečkauskų, Sabockių, Rudžių, Šemeklių šeimos.

Batakių bendruomenė „Aukaja“ varžybų nugalėtojus apdovanojo medaliais, prizais. Padėkos raštai įteikti sportininkams, garsinusiems Batakius ir Tauragę 2016 -2017 metais (T. Pakutinskui, D. Janučiui, G. Ūseliui, Juliui ir Justui Optams, mokiniams D. Giačui, A. Sabaičiui, J. Račkauskui, G. Lasauskaitei, T. Bačiuliui), šventės rėmėjams.

Antrąją  šventės dieną vyko Batakių parapijos garsieji Šv. Onos atlaidai. Šv. Mišių liturgijai vadovavo Apaštalinis Nuncijus Lietuvoje ir Baltijos šalyse, JE arkivyskupas Pedro Lopez Quintana. Atlaiduose dalyvavo Lietuvos garbės konsulas Šveicarijoje Graziano Pedroja, Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis.

  Garbingus svečius pasveikino ir už parodytą pagarbą Batakiams dėkojo bendruomenės pirmininkė R. Grinienė, koncertavo Batakių vidurinės mokyklos, kultūros centro dainininkai, muzikos mokyklos akordeonistai. Visoms Onoms buvo sugiedota jau atlaidų himnu tapusi  giesmė, skirta Šv. Onai, kuriai žodžius sukūrė R. Grinienė,  muziką – I. Žiaušienė.

Po Šv. Mišių šventės dalyviai rinkosi į kultūros namų salę, kurioje Batakių bibliotekos skaitytojų teatro artistai suvaidino spektaklį „Jubiliejinis sveikinimas“.

Vakare prie Batakių tvenkinio vyko Oninių gegužinė.

Atgal   Spausdinimo versija  

Facebook

Twitter