Tauragės rajono savivaldybė - straipsniai :Susitikime su LR Prezidente aptarti emigracijos klausimai
Renginių kalendorius
Sausis
    2018     
M A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Renginiai
Spektaklis „Gėda būti nelaimingu“
2018-01-25 18:00 
Vieta:  Tauragės kultūros rūmuose
Komedija „Prancūziškos skyrybos“
2018-01-30 18:00 
Vieta:  Tauragės kultūros rūmuose
Kino filmas „Klasės susitikimas“
2018-02-01 18:00 
Vieta:  Tauragės kultūros rūmuose
Konferencija „10x10“
2018-02-02 16:00 
Vieta:  Tauragės kultūros rūmuose
Kino filmas „Grąžinti nepriklausomybę“
2018-02-06 18:00 
Vieta:  Tauragės kultūros rūmuose
Naujienos
Susitikime su LR Prezidente aptarti emigracijos klausimai

Sausio 10 dieną Savivaldybės meras Sigitas Mičiulis su kitais šalies merais dalyvavo susitikime su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite, kuriame aptarė klausimus dėl pagalbos iš emigracijos grįžtantiems mūsų šalies piliečiams, jų sugrįžimo skatinimo, savivaldybių indėlio sprendžiant su emigracija susijusias problemas.

Prezidentės teigimu, kas antras išvažiavęs lietuvis norėtų grįžti namo, tačiau reikia ir noro juos matyti čia. „Tą reikia įrodyti darbais, o tai viskas pirmiausia priklauso nuo savivaldos. Apačioj, savivaldos lygmenyje, yra galimybė ir suteikti būstą, ir įvairias paslaugas, pavyzdžiui, vaikų integracijos, vaikų darželių, išsilavinimo, daugelis klausimų yra savivaldos reikalas ir tai kartais labai svarbu“, – kalbėjo Prezidentė. Keliaudama po Lietuvą šalies vadovė teigia išgirdusi, pavyzdžiui, vaikų žaidimo aikštelių poreikį – grįžusiems iš užsienio to stinga. Kartais netgi ne atlyginimas sprendžia, o būtent savijauta, integracijos galimybės, kaip jie bus priimti, netgi biurokratas kaip kalba su grįžusiu žmogumi – ar formaliai, ar atstumiančiai, ar vis tik su užuojauta ir realiai norėdamas padėti“.

Valstybės vadovė akcentavo, kad kai kurios savivaldybės jau ėmėsi padėti sugrįžtantiesiems ir paminėjo Tauragę, inicijavusią „Globalios Tauragės“ projektą, kurio metu renkami išvykusiųjų kontaktai, su jais palaikomi ryšiai, informuojama apie darbo vietas.

Tauragė tapo pirmuoju Lietuvos globaliu regionu su specialia platforma globali.taurage.lt,  padedančia bendrauti su išvykusiais kraštiečiais, jiems skelbiama aktualia informacija.

Pasak Mero Sigito Mičiulio, ,,Savivaldybė daro daug, kad Tauragė taptų patraukliausiu regionu sugrįžtantiems kraštiečiams. Kad būtų kuriamos naujos darbo vietos, patvirtinta verslo skatinimo programa – priimti sprendimai kompensuoti naujų įmonių steigimo bei naujų darbo vietų kūrimo išlaidas, kompensuoti su įmonės įregistravimu ir steigimu susijusias išlaidas, mokslo tiriamuosius bei eksperimentinės plėtros darbus, patalpų nuomos, rinkodaros bei kitas išlaidas. Savivaldybė taip pat papildomai finansuoja sugrįžusių emigrantų vaikų lietuvių kalbos mokymą, grįžusiems atostogų emigrantų vaikams rengia vasaros poilsio stovyklas, kur jie gali tobulinti lietuvių kalbą, tiek mieste, tiek seniūnijose rengia vaikų žaidimų aikšteles, atlieka daug kitų darbų, kad grįžusiems kraštiečiams gyventi būtų patogu ir gera. Savivaldybėje taip pat planuojama paskirti „sugrįžimo koordinatorių“, į kurį vieno langelio principu galėtų kreiptis sugrįžusieji.

Susitikimo metu tyrimą apie emigracijos problemas pristatė Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuro vadovė Audra Sipavičienė, apie grįžusių vaikų integracijos sunkumus pasakojo nevyriausybinių organizacijų atstovai, patirtimi dalijosi iš emigracijos grįžę mūsų šalies gyventojai bei miestų merai.

 

Portalo  DELFI nuotaruka

Atgal   Spausdinimo versija  

Facebook

Twitter


 
Tauragės rajono meras
SIGITAS MIČIULIS

 

MIESTAI PARTNERIAI