English
Spausdinti
Į pradžią El.paštas Svetainės žemelapis
TAURAGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖ

Biudžetinė įstaiga
Respublikos g. 2, LT-72255 Tauragė
Tel.: (8 446) 62 810, 55 344
Faks. (8 446) 70 801
El. paštas savivalda@taurage.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188737457


Renginių kalendorius
M A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27280102030405
Vasaris
    2017     


 

Lankytojų statistika:

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

 

Gyventojams Verslininkams Turistams
| Naujienos
VYRIAUSYBĖJE SURENGTAS SUSITIKIMAS SU SAVIVALDYBIŲ MERAIS

Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis š.m. vasario 9 dieną drauge su visais Lietuvos merais susitiko su LR Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu. Susitikime kalbėta apie ketinimus stiprinti savivaldybių savarankiškumą, mažinti centralizaciją  ir suteikti joms daugiau įrankių kokybiškai teikti viešąsias paslaugas gyventojams, aptarti kiti aktualūs klausimai.

„Šalies savivaldybes ši Vyriausybė vertina kaip atsakingus partnerius ir yra pasirengusi tartis įvairiais klausimais, dirbti kartu, kad regionuose mažėtų socialinė atskirtis, būtų pritraukiama daugiau investicijų, kuriama naujų darbo vietų“, – akcentavo Vyriausybės vadovas.

Merai buvo informuoti, jog Vyriausybė numato keisti teisės aktus ir perduoti savivaldybėms teisę plačiau disponuoti valstybine žeme. Tada gerokai sutrumpėtų procedūros ir savivaldybės galėtų pritraukti daugiau privačių investuotojų.  

Bus siekiama patobulinti biudžeto sandaros įstatymą ir savivaldybių pajamų išlyginimo metodiką. Tai turėtų motyvuoti savivaldybes pritraukti kuo daugiau privačių investicijų ir vystyti kryptingą ekonominę regionų plėtrą. 

Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovai pabrėžė, jog savivaldybės nori turėti realios įtakos regionų plėtrai ir savo teritorijų ekonominiam augimui, vietos bendruomenės verslumui bei investicijų pritraukimui, o ne tik, kaip yra dažnu atveju, perskirstyti valstybės biudžeto gautas lėšas.

Susitikimo metu aptarti savivaldybėms aktualūs atsakingo skolinimosi klausimai, diskutuota apie aukštojo mokslo pertvarką, vaikų teisių apsaugos sistemą.

„Vyriausybės programoje ir Premjero planuose numatyta daug dėmesio regioninei politikai ir savivaldybių stiprinimui. Džiugu girdėti, kad įsiklausyta į merų siūlymus keisti savivaldybių biudžeto formavimo tvarką. Lauksime konkrečių sprendimų, kurie sustiprintų Lietuvos regioninę politiką“,- teigė Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis.

Parengta pagal Lietuvos savivaldybių asociacijos informaciją

LRV nuotrauka

Kultūros irs sporto skyriaus vyr. specialistė Inesa Vaigauskienė

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui

Archyvas
|

Mano paskyra

  
 
 
 
  
 
  
 
 
   
  
 
  
  
 
 
 
 
 
 
 
 
  
  
 
 
 
 
 
 
 
 

 

© Visos teisės saugomos. El. p. inform@taurage.lt.

Kopijuoti ir platinti www.taurage.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama
Svetainę sukūrė  Idamas. Panaudotas SmartWeb

Į puslapio viršų (Left Alt+Z+Enter)