Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Jono Staselio parodos „Kaukių balius“ atidarymas | KVADRATU

31 gegužės @ 16:00 - 17:00

Festivalis KVADRATU‘24: kartų polilogas
Paroda „Kaukių balius“ siekia atskleisti pirmojo Nepriklausomybės dešimtmečio socialinių kontekstų komiškumą ir absurdą, per to laikmečio grožio konkursų spindesį ir skurdą.
Parodos autorius Jonas Staselis 1992–2005 metais dirbo dienraščio „Lietuvos rytas“ fotožurnalistu, parodoje „Kaukių balius“ eksponuojamos 1992–2000 metais jo sukurtos fotografijos.
Parodos kuratoriai: Birutė Skaisgirienė ir Liutauras Degėsys.
Kaip rašo Liutauras Degėsys, parodoje nepriklausomybės pradžia atskleidžiama netikėtu rakursu: „ši paroda reportažinės fotografijos priemonėmis demonstruoja, kad ne tik grožio konkursų pasaulis gali būti eksponuojamas kaip iliuzinis, dirbtinis, apsimestinis, nuolat kintantis kaukių – socialinių vaidmenų kaleidoskopas. Fotografijose socialinė tikrovė iškyla kaip nesibaigiantis kaukių balius, kaukių karnavalas. Nekaltos ir plėšrios, siekiančios išgarsėti ir ištekėti, sėkmės ir vyrų ieškančios merginos. Besimatuojančios smunkančias, krentančias grožio karalienių kaukes. Veikėjai, susigraudinę nuo savo damų apžavų ir bandantys apsimesti tikro grožio mecenatais ir bešališkais vertintojais. Vilkai, besislepiantys už groteskiškų netikrų avinėlių kaukių. Fotografai paparacių kaukėmis, fototechnikos dėka trumpam įgyjantys mistinių galių – išryškinti, padidinti, pagražinti, pagerinti, o gal net ir padedantys laimėti grožio konkurse. Eiliniai žiūrovai, varvinantys seiles ir tenkinantys savo erotines fantazijas, pretenduojantys į grožio konkursų liudininkų ir beveik dalyvių vaidmenis.“
Paroda veiks iki rugsėjo 4 d.
VIETA: Tauragės pilis, Parodų salė
LAIKAS: 05 31 / 16.00
Apie festivalį:
Konfliktai nepalieka žmogaus, nors jie turėtų būti išaugami kaip vaikystėje nešioti batai. Europos konfliktų fone, vienu metu kalbant skirtingoms kartoms, užuot akcentavus skirtumus, ieškome kas mus vienytų. Todėl 2024-ų metų festivalyje „Kvadratu“ kviesime į kartų polilogą.
Kartų poliloge analizuosime sąveiką ir iš to kylančius konfliktus, kurie neišvengiami tarp skirtingose socialinėse tikrovėse užaugusių kartų. O gal konflikto nėra, tik mes to nežinome? Juk kiekviena karta turi teisė į pasaulio laiką, išteklius, į savo jaunystę. Kad ir kaip bebūtų, svarbu patirties perdavimas.
Gegužės 18–spalio 31 d. šiemet vyksiantis KVADRATU yra meno festivalis, rengiamas nuo 2018-ųjų ir apjungiantis profesionalaus meno žanrus: medijų meną, instaliaciją, skulptūrą, performansą, šiuolaikinį šokį bei tapybą ir visai vasarai paverčiantis Tauragės miesto erdves meno galerija po atviru dangumi.
Festivalį KVADRATU organizuoja Tauragės krašto muziejus „Santaka“. Visi festivalio renginiai yra NEMOKAMI
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė.
Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.
Daugiau informacijos: [email protected] arba 8 676 87 756

Informacija

Data:
31 gegužės
Laikas:
16:00 - 17:00

Organizatorius

Tauragės krašto muziejus SANTAKA
Phone
+370 676 87 756
El.paštas
info@tauragesmuziejus.lt
Peržiūrėti Organizatorius svetainę

Vieta

Tauragės krašto muziejus „Santaka”
Dariaus ir Girėno g. 5
Tauragė,Lietuva
+ Google žemėlapis
Scroll to Top