1910 m. magiško žibinto šou apie pasaulio aviacijos istoriją

Magiškas žibintas – lot. laterna magica, yra mūsų gerai žinomų kino projektorių prosenelis. Tai ankstyvasis vaizdo projektorius, kuris buvo naudojamas nuo XVIII a.

Magiško žibinto pasirodymuose tamsioje patalpoje projektuojami nejudantys vaizdai, gyvai įgarsinami tekstai ir muzika leidžia nusikelti į laikus, kai nebuvo televizorių,, o telefonai, traukiniai ir lėktuvai buvo visiška naujovė. 

Programoje susipažinsite su autentišku, vienu iš keleto visoje Europoje išlikusiu magišku žibintu, kuris buvo pagamintas prieš daugiau nei šimtmetį. Juo rodomos skaidrės, kiekviena atskirai kruopščiai nupieštos ranka ir pasakoja apie 1910-uosius metus. Šios autentiškos istorijos atspindi kaip to meto žmonės įsivaizdavo ateitį bei turėjo milžinišką norą užkariauti padanges. 

Programa susideda iš trijų dalių, pristatančių skirtingus aviacijos istorijos etapus: oro balionų kelionės, dirižablių istorijos ir pirmieji lėktuvų skrydžiai. 

Taip pat pamatysite trumpametražį filmą apie pirmąjį skrydį iš 8mm kino juostos, kuri projektuojama per nedidelį nešiojamą projektorių iš vėlesnių laikų.

Programos trukmė: 50 min  

Programą pristato: kino archyvaras Aleksas Gilaitis ir kino edukatorė Gintarė Pranarauskaitė

 

Data

2022 05 04
Baigėsi!

Laikas

17:00

Vieta

Tauragės krašto muziejus "Santaka" Dariaus ir Girėno g. 5
Tauragės krašto muziejus "Santaka" Dariaus ir Girėno g. 5
Scroll to Top