KGB sekimas: metodai ir priemonės su Arvydu Anušausku

 

Kultūros muitinė prigijo Tauragėje, kasmet įnešdama įvairovės į miestiečių kasdienybę ir simboliškai įprasmindama paties pastato pirminę funkciją. Juk Tauragės pilis, visų pirma, buvo statyta kaip muitinė. Kviečiame į 2022 metų „Kultūros muitinės“ renginių ciklą Tauragės pilies menėse. Kulinarinis paveldas, istorija, kinas, teatras ir muzika. Plečiame Kultūros muitinės ribas, šeši renginiai – trijuose muziejaus padaliniuose. 

Balandžio 22 d. 15 val. Kultūros muitinė persikels į Tremties ir rezistencijos muziejų (Prezidento g. 38, Tauragė), kur vyks trečiasis ciklo renginys. 

Nors ir praėjus daugiau kaip trisdešimt metų nuo Lietuvos nepriklausomybės atstatymo, didelė visuomenės dalis dar nežino apie tikruosius KGB sekimo metodus, priemones ir mastą. Kultūros muitinės istorijos mėnesio renginys ,,KGB sekimas: metodai ir priemonės“ padės besidomintiems visuomenės atstovams sužinoti tiesą apie savo trauminės patirties praeitį, o naujų kartų nepatyrusių totalitarinių režimų prievartos ir visuotinio sekimo atstovai, turės galimybę apie tai sužinoti. Tauragės rajone gyvenantis kolekcionierius Rolandas Valančius suteikė galimybę visuomenei pristatyti savo sukauptą KGB pasiklausymo aparatūros kolekciją. Istorikas, daugelio knygų apie sovietinį saugumą autorius Arvydas Anušauskas pasinaudodamas savo ekspertine patirtimi pristatys KGB sekimo metodus ir priemones.

Projektą „Kultūros muitinė. Renginių ciklas pilies menėse“ organizuoja Tauragės krašto muziejus „Santaka“

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė

///

Muziejaus renginiuose lankykitės saugiai, jų metu privaloma dėvėti kaukę arba respiratorių. Renginyje bus fotografuojama.
Daugiau informacijos: [email protected] arba 86 7687756

Lietuvos visuomenė penkiasdešimt metų (nuo 1940-ųjų iki 1990-ųjų) gyveno okupacinių totalitarinių režimų sąlygomis. Tie režimai siekė savo pavaldinius visiškai kontroliuoti, laikyti visą visuomenę baimėje. Pirmuosius keliolika okupacijų metų režimai baugino brutualiomis priemonėmis: žudydami, kankindami, siusdami į lagerius ir tremtį atšiauriose klimatinėse, žmogaus orumą žeminančiose ir gyvybei pavojingose sąlygose. Buvo siekiama visą visuomenę paversti tik instinktyviai individams siekiant išgyventi, nesirūpinant buvusia įprasta pagalba savo artimiesiems, artimiausioms bendruomenėms (parapijos, kaimo), ištrinant iš kartos į kartą perduotas vertybes.

Po poros okupacijų dešimtmečių represijų mastas sumažėjo, Lietuvos gyventojams jau nebereikėjo kasdien baimintis dėl savo gyvybės. Materialinis gyvenimas taip pat ženkliai pagerėjo. Kad išlaikyti visuomenę paklusnią ir įsibaiminusią buvo reikalingas visur esančios ir viską žinančios represinės struktūros KGB mitas. Visuomenėje buvo skleidžiama, kad KGB viską mato ir viską girdi. Iš tiesų buvo ne visai taip.

Data

2022 04 22
Baigėsi!

Laikas

15:00

Vieta

Tremties ir rezistencijos muziejus
Prezidento g. 38, Tauragė
Scroll to Top