LIETUVOS PARTIZANŲ KĘSTUČIO APYGARDOS AUKURO RINKTINĖS ŠTABO ŽŪTIES 75 – MEČIO MINĖJIMAS

Šiais metais sukanka septyniasdešimt penkeri metai nuo Lietuvos partizanų Kęstučio apygardos Aukuro rinktinės štabo ir ,,Eimučio“ būrio trylikos kovotojų žūties. Mūsų partizanus 1948 m. rugsėjo 15 d. užpuolė daugiau kaip 100 sovietinių MGB karių ir Tauragės stribų. Po įnirtingos, tris valandas trukusios kovos dauguma partizanų žuvo. Žuvusių laisvės kovotojų kūnai buvo išniekinti Gaurės miestelyje. Vėliau, vietinių gyventojų teigimu, partizanų palaikai buvo sumesti į šulinį, kuris statant Gaurės kultūros namus buvo užverstas ir jo vieta buvo užstatyta kultūros namų pastatu.
Tremties ir rezistencijos muziejus ir Lietuvos šaulių sąjungos 702 – oji Tauragės kuopa organizuoja žuvusių partizanų pagerbimą rugsėjo 15 d.
Minėjimo programa:
13 val. Šv. Mišios Gaurės Šv. archangelo Mykolo bažnyčioje;
13.30 val. Lietuvos partizanų minėjimas Gaurės miestelyje, Lietuvos šaulių sąjungos 702 – osios Tauragės kuopos šaulių pastatyto kryžiaus ,,Žuvusiems už Lietuvos laisvę“ pašventinimas;
15 val. partizanų pagerbimas žuvimo vietoje.
Renginį be muziejaus dar organizuoja Lietuvos šaulių sąjungos 702 – oji Tauragės kuopa. Renginio partneris – Gaurės seniūnija.
Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.
Daugiau informacijos [email protected] arba 8 616 45051

Data

2023 09 15
Baigėsi!

Laikas

13:00

Organizatorius

Tauragės krašto muziejus „Santaka“

Kiti organizatoriai

J. Kasperavičiaus 702-oji kuopa
Scroll to Top