Paskaita apie LDK valdovų žiedus su doc. D. Gerliku

XVI šimtmetis – kultūrinių idėjų ir inovacijų amžius, dar vadinamas Renesanso estetikos aukso amžiumi. Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje jis apėmė daugybę sričių, kartu ir auksakalystę. Tuomečiame Vilniuje minima daugiau kaip 100 auksakalių, o didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje valdovui Žygimantui Augustui dirbo meistrai ir iš Italijos bei Vokietijos, čia lankėsi juvelyrikos pirkliai iš Prancūzijos, buvo sukauptas brangenybių ir vertybių lobynas. Valdovų rūmų teritorijoje, Archikatedroje bazilikoje archeologai rado tauriųjų metalų dirbinių ir papuošalų su brangakmeniais liudijusių apie to meto papročius ir buvusią prabangą.

Darijus Gerlikas juvelyro amato mokėsi Lietuvoje ir Italijoje, yra juvelyrikos mokyklos–galerijos „Vilnensis“ įkūrėjas ir vadovas. Nuo 2015 m. bendradarbiaudamas su LDK Valdovų rūmais pradėjo rinkti medžiagą ir atkūrinėti Valdovų renesansinius papuošalus, pristatyti juos visuomenei. Ši veikla vis labiau įtraukia ir kasmet išvystame vis naujų atkurtų papuošalų.

Laukiame parodoje, viešoje paskaitoje kur išvysite ir pačias naujausias atkurtas brangenybes pristatomas pirmą kartą istorinių papuošalų gerbėjams. Renginys vyks Tauragės pilies menėse.

Renginio metu bus laikomasi COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo prevencijos priemonių. Vyks dalyvių registracija. Viso renginio metu reikės dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius. Daugiau informacijos: [email protected] arba 862259269

Data

2021 06 04
Baigėsi!

Laikas

18:00 - 19:00

Vieta

Tauragės pilies menės
Dariaus ir Girėno g. 5

Organizatorius

Tauragės krašto muziejus „Santaka“
Scroll to Top