Performansas AŠIES KODAS | KVADRATU

O—-O
|——|
O—-O Festivalis KVADRATU: į tą pačią Jūrą neįbrisi 2 kartus
Penktus metus vyksiantis festivalis šiemet startuoja birželio 2 d. 12.00 Pilies aikštėje:
pristatome net 3 valandas tauragiškių ir „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“ svečių dėmesį kaustysiantį performansą AŠIES KODAS, kurio premjera įvyko praėjusį rudenį šiuolaikinio meno parodoje „Art‘Vilnius 2022“. Kūrinį atliks jo sumanytojos: menininkė Monika Dirsytė ir operos solistė Agnė Sabulytė.
Šiuolaikinis pasaulis yra nusakomas kaip nuolatinė žmogaus pastanga pagal savąją valią perdirbti ir įvaldyti tikrovę. Žmonijos istorija rodo, kad šioje pastangoje glūdi ne tik kūrybinis, bet ir destrukcinis potencialas. Todėl ji yra tiek žmogiškosios laisvės, tiek totalinio santykio su Kitu prielaida.
Totalinis santykis su Kitu reiškiasi skirtingomis egzistencinėmis formomis – kaip siekis susekti, kontroliuoti, išlaikyti, pritraukti, perkeisti ar užvaldyti. Jis įžvelgiamas pačiose įvairiausiose žmogiškųjų santykių – nuo tarpasmeninų iki tarpvalstybinių – plotmėse. Laisvė tarsi lieka niekada neišsipildantis idealas – arba nepasiekiama siekiamybė.
Performanso „Ašies kodas“ sumanytojos ir atlikėjos Monika Dirsytė ir Agnė Sabulytė kviečia svarstyti, ar iš principo yra įmanomas neprievartingas santykis? Ar yra įmanoma patirti į egzistencines transformacijas vedantį ryšį, bet tuo pačiu išsaugoti savąjį tapatumą ir unikalumą? Galiausiai šiuolaikinį pasaulį struktūruojančios posthumanistinės kultūros kontekste keliamas pamatinis klausimas: kokia yra paties žmogiškumo esmė – jo ašis arba kodas? Judėjimas į Kitą ar sugrįžimas į Save?
VIETA: Pilies aikštė
LAIKAS: 06 02 / 12.00–15.00
Performanso idėja: Monika Dirsytė, Agnė Sabulytė
Performanso atlikėjos: Monika Dirsytė, Agnę Sabulytė
Konstrukcijos maketo autorius: Alvydas Šeibokas
Konstrukcijos gamyba: Remigijus Jančauskas
Kaskadininko konsultacijos: Saulius Janavičius
Performanso premjeros foto autoriai: Andrej Vasilenko, Marius Žičius, Mika Savičiūtė. ArtVilnius archyvo nuotrauka.
///Apie KVADRATU:
Birželio 2–spalio 15 d. šiemet vyksiantis KVADRATU yra festivalis, jau penktus metus apjungiantis profesionalaus meno žanrus: medijų meną, instaliaciją, skulptūrą, performansą, šiuolaikinį šokį ir kita bei visai vasarai paverčiantis Tauragės miesto erdves fotografijos galerija po atviru dangumi.
Dėl istorinio konteksto ir pasienio krašto ypatybių Tauragės identitetas nėra aiškiai apibrėžtas ir nuolat kinta, tai primena pro miestą tekančios Jūros upės vandenį ir Heraklito žodžius: „Į tą pačią upę neįbrisi du kartus.“ Gyventojų kartų skirtumai reiškia, kad žmonės jau užaugo skirtingose miestuose, todėl savo santykį su aplinka suvokia nevienodai.
Ką mes matome ir mąstome? Ar stereotipai vis dar apie mus? Kaip mus mato kiti? Šiemet per šimtmečių ir dabarties kaleidoskopą žvelgiame į miesto tapatybę bei meno kalba analizuojame miesto veidą kaustančius stereotipus. 2023 m. festivalio šaukinys: „į tą pačią Jūrą neįbrisi du kartus“.
Festivalį KVADRATU organizuoja Tauragės krašto muziejus „Santaka“. Visi festivalio renginiai yra NEMOKAMI.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Tauragės rajono savivaldybė ir LR kultūros ministerija.
Festivalis KVADRATU yra „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“ programos dalis.
Renginyje bus fotografuojama. Daugiau informacijos: [email protected] arba 8 676 87 756

Data

2023 06 02
Baigėsi!

Laikas

12:00 - 15:00

Vieta

Pilies aikštė

Organizatorius

Tauragės krašto muziejus „Santaka“
Scroll to Top