Remigijaus Šimašiaus knygos „Miestas ir meras” pristatymas

KVIEČIAME susitikti su kraštiečiu, Vilniaus meru – Remigijumi Šimašiumi, kuris pristatys savo knygą „Miestas ir meras“. Knygoje pateikiami itin atviri ir netikėti pokalbiai.
„Turiu trapią viltį, kad šių puslapių paskaitymas ar bent pavartymas kažkam padės susidėlioti mintis, pasiūlys idėjų, leis suprasti naujus dalykus, ką nors gal netgi įkvėps didesnėms ambicijoms ar tiesiog pradžiugins. Norėjau papasakoti, kaip veikia miestas – kaip realiai vyksta pokytis, ir kodėl kartais įvyksta susimovimai”, knygoje „Meras ir miestas” prisipažįsta Vilniaus meras Remigijus Šimašius.
Mintis, kad savo patirtį – gerą ir blogą – bei įžvalgas reikia sudėti į knygos formatą, kilo jau prieš dvejus metus, kai galutinai apsisprendžiau, kad nesieksiu trečiosios mero kadencijos. Juk per savo karjerą nemažai išmokau apie miestą, vadovavimą, kaip ir iki politinės karjeros vis dar mėgstu rašyti, analizuoti, atkapstyti dalykus, kurie ne visada matomi iš pirmo žvilgsnio. Tikiu, kad pradžioje būna žodis ir nuo žodžio prasideda veiksmas, kuris jau gali pasaulį padaryti geresne vieta”, – sako R. Šimašius.
Į improvizuotą R. Šimašiaus pokalbių saloną užsuko ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė, žurnalistas bei laidų vedėjas Andrius Tapinas, istorikas Norbertas Černiauskas, filosofas Viktoras Bachmetjevas, Rygos meras Mārtiņš Staķis, architektė Gilma Teodora Gylytė, ekonomistas Aivaras Abromavičius, MO muziejaus vadovė Milda Ivanauskienė, Tauragės meras Sigitas Mičiulis, vyriausiasis Vilniaus miesto architektas Mindaugas Pakalnis, mero patarėjas komunikacijai Karolis Žukauskas, buvęs savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos padėjėjas Kipras Krasauskas.
Ko trūksta miestuose? Kodėl taip sunku inicijuoti ir įgyvendinti pokyčius? Kas yra pokyčių varikliai, o kas – didžiausi stabdžiai. Kodėl sunku priimti permainas? Kaip viskas vyksta iš tikrųjų? Kokia politikos kaina? Kaip įmanoma viską aprėpti? Kas yra sėkmės receptai, o kas – nesėkmių priežastys? Ar mūsų visuomenėje dar glūdi sovietizmo? Kuo ir kaip pasitikėti?
Knygoje atvirai ir giliai neriama į įvairias temas. Tai ir istorinė atmintis, ir ekonominis gyvenimas, ir politikos užkulisiai, ir urbanistinis miesto veidas. Neformaliuose ir išsamiuose pokalbiuose tikrai nepritrūks vidinės virtuvės mizanscenų, bičiuliškų pasamprotavimų ar atviresnių nuomonių pareiškimų. Čia rasite pokalbius apie miestų kaitą, lyderystės iššūkius, reformų vykdymo Vilniuje patirtis ir pamokas

Data

2023 04 04
Baigėsi!

Laikas

17:00 - 18:00

Organizatorius

Tauragės B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka
Scroll to Top