Tauragės Sąjūdžiui – 35. Filmo „Sąjūdis tauragiškių prisiminimuose“ pristatymas

„Interaktyvus Tauragės Sąjūdžio istorijos pasakojimas“
Šiemet sukanka 35 metai, kai buvo įkurtas visuomeninis Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdis, atliepęs socialinius, kultūrinius ir politinius lietuvių tautos valstybingumo pokyčius ir subūręs žmones visoje Lietuvoje. 1988 m. rugsėjo 28 d. įkuriama Tauragės Sąjūdžio grupė, aktyviai prisidėjusi prie bendros bundančios Baltijos laisvėjimo dvasios. Šiai progai buvo sukurtas dokumentinis filmas apie Tauragės Sąjūdžio grupę ir žmones prisidėjusius prie jos veiklos.
Tremties ir rezistencijos muziejuje įkurta Sąjūdžio istorijos ekspozicija papildyta šiuolaikinės multimedijos elementais su vaizdo pasakojimais ir žaidimais, lankytojui sudarys galimybę pagal savo poreikius rinktis pateiktą informaciją apie Tauragės Sąjūdžio istoriją: nuoseklų istorinį pasakojimą, atskirus atsiminimų fragmentus, suskirstytus pagal temas ir įvykius ar žaisti edukacinius žaidimus Sąjūdžio tema.

Nuoširdžiai dėkojame Tauragės Sąjūdžio grupės dalyviams, pasidalijusiems savo atsiminimais – Stasei Vaitiekutei, Valerijai Bumbulienei, Sigitui Mičiuliui, Juliui Regelskiui, Stasiui Lapei, Viktorui Jokubauskui, Algirdui Grubliui, Eligijus Straukai, Klemensui Pauliui.

Projekto organizatorius Tauragės krašto muziejus „Santaka“.
Projekto kūrybinė komanda – Aušra Norvilienė, Rasa Kapučinskienė, Juozas Petkevičius, Sandra Germanavičiūtė.

Filmo kūrybinė komanda – Almantas Vilbikas, Martynas Kazlauskas, Tomas Rimkus.

Multimedijos kūrėjai – UAB „Infokioskas“.

Projekte panaudota Tauragės krašto muziejaus „Santaka“, Lietuvos centrinio valstybės archyvo, Europeana platformos archyvinė medžiaga.

Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė.

Renginio metu bus fotografuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Daugiau informacijos [email protected] arba 8 655 56 300

Data

2023 09 28

Laikas

15:00

Vieta

Tremties ir rezistencijos muziejus
Prezidento g. 38, Tauragė

Organizatorius

Tauragės krašto muziejus „Santaka“
Scroll to Top