Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Svetlanos Baturos parodos „Giedraičių šeimos fotografijų archyvų tyrimas“ pristatymas | KJVADRATU

11 birželio @ 17:00 - 18:00

Festivalis KVADRATU‘24: kartų polilogas
Birželio 11 dieną Fotografijos galerijoje vyks Svetlanos Baturos parodos „Giedraičių šeimos fotografijų archyvų tyrimas“ pristatymas. Autorė analizuos rasto archyvo turinį bei pristatys tyrimo eigą bei rezultatus.
Kai 2019 m. Kaune, rekonstruojant vieną Žaliakalnio namą, buvo aptiktas nuo Antrojo pasaulinio karo pradžios slėptas fotografijų archyvas – tai prilygo lobiui. Jo savininkai ir tikroji kultūrinė-istorinė vertė ėmė aiškėti tik po ilgų ieškojimų ir tyrimų, kurių ėmėsi fotomenininkė Svetlana Batura.
Archyve esama apie 2000 radinių: nuotraukų negatyvų, stiklo plokštelių, kontaktinių ir fotografinių atspaudų, supakuotų vardiniuose fotolaboratorijos vokuose. Ši medžiaga apima 1926–1940 m. laikotarpį ir stebina temų įvairove: čia ir Lietuvos kariuomenės gyvenimas neformalioje aplinkoje, ir išraiškinga miesto (daugiausia Kauno) dokumentika; įvairių kaimų bei miestelių etnografiniai vaizdai, tarpukario žmonių portretai ne tik studijoje, bet ir gamtoje, interjere, taip pat jų buities akimirkos; skautų judėjimo bei studentijos kasdienybės kadrai ir fotografijų iš Šveicarijos kolekcija.
Turtingą vaizdų lobyną papildo asmeninių laiškų rinkinys. Ant fotografinių vokų nurodyta Giedraičių autorystė tapo paieškos ir įdomių atradimų pradžia.
Svetlana Batura – fotomenininkė, parodų kuratorė, K. K. Menų akademijos fotografijos studijų programos vadovė ir lektorė, tarptautinio fotografijos ir medijų meno festivalio vadovė. Dabartinis interesų laukas – tarpukario fotografijų palikimas, jo tyrinėjimas ir aprašymas.
VIETA: Tauragės pilies fotografijos galerija
LAIKAS: 06 11 / 17.00
🟦 🟦 🟦 Apie festivalį:
Konfliktai nepalieka žmogaus, nors jie turėtų būti išaugami kaip vaikystėje nešioti batai. Europos konfliktų fone, vienu metu kalbant skirtingoms kartoms, užuot akcentavus skirtumus, ieškome kas mus vienytų. Todėl 2024-ų metų festivalyje „Kvadratu“ kviesime į kartų polilogą.
Kartų poliloge analizuosime sąveiką ir iš to kylančius konfliktus, kurie neišvengiami tarp skirtingose socialinėse tikrovėse užaugusių kartų. O gal konflikto nėra, tik mes to nežinome? Juk kiekviena karta turi teisė į pasaulio laiką, išteklius, į savo jaunystę. Kad ir kaip bebūtų, svarbu patirties perdavimas.
Gegužės 18–spalio 31 d. šiemet vyksiantis KVADRATU yra meno festivalis, rengiamas nuo 2018-ųjų ir apjungiantis profesionalaus meno žanrus: medijų meną, instaliaciją, skulptūrą, performansą, šiuolaikinį šokį bei tapybą ir visai vasarai paverčiantis Tauragės miesto erdves meno galerija po atviru dangumi.
Festivalį KVADRATU organizuoja Tauragės krašto muziejus „Santaka“. Visi festivalio renginiai yra NEMOKAMI.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė.
Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.
Daugiau informacijos: [email protected] arba 8 676 87 756
Įvertinkite paslaugos suteikimą!
[Vertinimai: 0 Vidurkis: 0]

Details

Date:
11 birželio
Time:
17:00 - 18:00

Organizer

Tauragės krašto muziejus SANTAKA
Phone
+370 676 87 756
Email
info@tauragesmuziejus.lt
View Organizer Website

Venue

Tauragės krašto muziejus „Santaka”
Dariaus ir Girėno g. 5
Tauragė,Lietuva
+ Google Map
Scroll to Top