Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

2021 m. brandos egzaminų rezultatai

Pasibaigus pagrindinei 2020-2021 mokslo metų brandos egzaminų sesijai, skelbiami egzaminų rezultatai. 

Šiemet egzaminų sesija prasidėjo kiek vėliau nei įprastai. Užsienio k. valstybinio brandos egzamino kalbėjimo dalys, turėjusios vykti balandžio mėnesį, vyko birželį. Sudarant brandos egzaminų tvarkaraštį buvo numatyti didesni intervalai tarp populiariausių egzaminų, kad liktų daugiau dienų pasirengti.

 

Kaip rodo šiandien Nacionalinės švietimo agentūros paskelbti egzaminų vertinimai, pagerėjo matematikos egzamino rezultatai, lyginant su praėjusiais metais. Matematikos egzaminą išlaikė 84,8 proc. abiturientų, o neišlaikė 15,2 proc., kai pernai net 32,4 proc. šio egzamino neišlaikė.

Lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą išlaikė 91,4 proc. abiturientų, o neišlaikė 8,6 proc., pernai neišlaikiusiųjų buvo 10,8 proc.

 

Šiais metais Tauragės rajone brandos egzaminus laikė net 412 moksleivių. Kol kas rajone populiariausiais ir toliau išlieka lietuvių k. ir literatūros, matematikos bei biologijos egzaminai, sulaukę didžiausio abiturientų skaičiaus. 

Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą rajone laikė 193 dvyliktokai- 10 moksleivių egzamino neišlaikė. Vienas rajono moksleivis surinko aukščiausią balų skaičių (100)- ,,Versmės“ gimnazijos abiturientas.

Matematikos egzaminą rajone laikė 182 kandidatai. Egzamino neišlaikė – 21 rajono kandidatas. Vienas rajono moksleivis surinko aukščiausią balų skaičių (100): ,,Versmės“ gimnazijos abiturientas.

Biologijos egzaminą šiemet laikyti rinkosi 97 rajono kandidatai. Visi kandidatai egzaminą išlaikė, aukščiausio balų skaičiaus (100) nesurinko nė vienas rajono kandidatas.  

Geografijos egzaminą laikė 27 rajono moksleiviai, vienas moksleivis egzamino neišlaikė. 

Informacinių technologijų egzaminą laikė 25 dvyliktokai, egzamino neišlaikė 2 rajono kandidatai. 

Šiemet chemijos egzaminą pasirinko laikyti 3 abiturientai. Vienas moksleivis egzamino neišlaikė, tai yra 33,33 proc. nuo laikiusiųjų skaičiaus. Respublikoje neišlaikymo procentas yra 5,51. Aukščiausio balų skaičiaus (100) nesurinko nei vienas rajono kandidatas.

 

Lietuvių kalbos ir literatūros mokyklinį brandos egzaminą laikė 155 moksleiviai. Neišlaikė- 14. 

Menų mokyklinį brandos egzaminą laikė 57 rajono kandidatai, visi kandidatai išlaikė. 

Technologijų mokyklinį brandos egzaminą laikė 114 abiturientų, visi egzaminą išlaikė.

Muzikologijos mokyklinį brandos egzaminą laikė vienas moksleivis, egzaminą išlaikė. 

 

Kol kas kitų egzaminų rezultatai dar nėra skelbiami. Žinoma, kad šalyje populiariausias iš visų pasirenkamųjų- anglų kalbos egzaminas.

„Dažniausiai pasirenkamų valstybinių brandos egzaminų trejetas išlieka stabilus jau kelerius metus iš eilės: tai anglų kalba, matematika ir istorija“, – sako brandos egzaminus organizuojančios Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė.

 

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė dėkoja mokytojams, kurie net ir esant sudėtingoms aplinkybėms padėjo pasirengti abiturientams brandos egzaminams ir pasiekti gerų lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos rezultatų.

Pasidalinkite
Scroll to Top