Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Amžinybėn iškeliavo Meilutė Parnarauskienė

Asmeninio archyvo nuotr.

Tauragės kultūros bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė.

Meilutė Parnarauskienė (Čiplytė) gimė Rokiškio rajono Panemunėlio miestelyje. Su sutuoktiniu Rimantu Parnarausku atvykusi gyventi į Tauragę, susilaukė dviejų sūnų. 1987 m. pradėjo dirbti Viešojoje bibliotekoje. Nuo 1990-jų metų dirbo Viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja. 1996 m. baigė Vilniaus Universiteto lietuvių filologijos studijų programą ir įgijo bakalauro kvalifikacinį laipsnį. 2017 m. tapo Tauragės rajono savivaldybės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktore. 2020 m. įgijo Viešojo administravimo magistro laipsnį.

M. Parnarauskienė 36-erius metus buvo aktyvi kultūros darbuotoja. Dėl jos iniciatyvų, idėjų ir įgyvendintų projektų tauragiškiai susitiko su garsiais Lietuvos rašytojais, poetais, mokslininkais, aktoriais, fotografais ir kitais kūrėjais. Prasmingi renginiai ir parodos, organizuojamos bendradarbiaujant su Lietuvos Rašytojų sąjungos klubu, Lenkų ir Goethe‘s institutais, Lietuvos ,,Savanorių centru“, buvo atsidavusio Meilutės darbo bibliotekoje nuopelnas.

M. Parnarauskienė aktyviai dalyvavo įkuriant Tauragėje Trečiojo amžiaus universitetą. Glaudus bendradarbiavimas ją siejo su rajono kultūros, švietimo, socialinėmis įstaigomis, žiniasklaidos atstovais. Daug renginių, parodų, akcijų ir kitų iniciatyvų suorganizuota kartu su „Europe Direct Tauragė“ informacijos centru.

2018 metais išrinkta tarp 100 iškiliausių tauragiškių, Meilutė tauragiškių atmintyje išliks kaip Viešosios bibliotekos ir rajono kultūros renginių vedėja. Jos pavardė buvo dažnai minima rajoninių ir respublikinių laikraščių puslapiuose, Tauragės kabelinės televizijos reportažuose. M. Parnarauskienė buvo nuolatinė Tauragės radijo laidų dalyvė. Vokietijos ir Prancūzijos bičiulių draugijų Tauragėje narė.

Meilutė buvo aktyvi ir asmeniniame gyvenime, labai mėgo pažintines keliones, bendravimą, muziką, teatrą. Būdama Tauragės kultūrinio gyvenimo siela, yra nusipelniusi visų mūsų atminimo už šimtus suorganizuotų ir vestų renginių, už kultūros iniciatyvas, asmeninę atsakomybę, kuriant miesto kultūrinę ir dvasinę aplinką, kūrybingą bendradarbiavimą su kitomis institucijomis bei bendruomenės kultūrinį lavinimą.

Drauge su gausiu būriu tauragiškių, reiškiame nuoširdžią užuojautą M. Parnarauskienės šeimai ir artimiesiems.

Įvertinkite paslaugos suteikimą!
[Vertinimai: 0 Vidurkis: 0]
Pasidalinkite
Scroll to Top