Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Apklausos parodė: beveik 97 proc. Tauragės rajono gyventojų kompleksines paslaugas šeimoms vertina labai gerai

esfTaurage logo

Siekiant padėti šeimoms, vienišiems asmenims spręsti atsiradusias problemas ir stiprėti, Tauragės rajono savivaldybės administracija toliau įgyvendina Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą „Tauragės rajono savivaldybės bendruomeniniai šeimos namai“. Projektas finansuojamas iš 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonės „Kompleksinės paslaugos šeimai“.

Projektas įgyvendinamas kartu su Tauragės šeimos gerovės centru, kuris atlieka Bendruomeninių šeimos namų funkciją, ir NVO – Koordinaciniu centru „Gilė“. Projekto vykdymas tęsiamas jau 42 mėnesius. Teikiant kompleksines paslaugas siekiama, kad kiekviena paslauga atitiktų individualius šeimos ar asmens poreikius, paslaugos gavėjas išmoktų sąmoningai prisiimti atsakomybę už savo sprendimus ir gyvenimo būdą. Paslaugos organizuojamos tiek Tauragės mieste, tiek seniūnijose, sudarant dalyviams visas galimybes gauti paslaugas arčiau gyvenamosios vietos.

Teikiamos paslaugos:

Pozityvios tėvystės mokymai ir konsultacijos. Tai tėvystės gebėjimų ir stiprinimo programa skirta šeimoms, auginančioms nepilnamečius vaikus ar besiruošiančioms tėvystei. Šie mokymai organizuojami siūlant tėvams kitokį požiūrį į vaiko auklėjimą ir padedant atrasti efektyvesnių bendravimo su vaiku būdu.

Psichosocialinė pagalba. Paslaugos teikiamos asmenims išgyvenusiems krizę ar patyrusiems traumuojančius emocinius išgyvenimus (ligas, artimo netektis, skyrybas) ir jų šeimoms, artimiesiems, smurtinį elgesį patyrusiems asmenims. Taip pat asmenims turintiems problemų dėl psichotropinių medžiagų vartojimo, priklausomiems nuo azartinių lošimų asmenims ar jų šeimoms ir kt.

Projekto laikotarpiu psichosocialinė pagalba teikiama organizuojant individualias, šeimų ar porų konsultacijas arba grupinius užsiėmimus:

Asmenybės augimo grupė (mišri) ir moterų grupės – šie užsiėmimai skirti žmonėms, praradusiems pasitikėjimą savimi, turintiems įvairių baimių, bendravimo sunkumų, siekiantiems išlaisvėti bendravime, geriau pažinti save.

Savipagalbos grupė tėvams – auginantiems vaiką su raidos, elgesio ir emocijų sutrikimais. Grupiniuose susitikimuose tėvai gali dalintis asmenine patirtimi ir jausmais apie esamas ar gyvenime buvusias sunkias situacijas, padėti vieni kitiems suprasti savo galimybes, spręsti iškilusias problemas, naujai į vertinti situaciją, kartu ieškoti būdų, kaip tęsti pilnavertį gyvenimą.

Grupė paaugliams – skirta paaugliams nuo 12 iki 18 metų amžiaus. Grupėje paaugliai mokomi pažinti save, savo mintis, jausmus, išgyvenimus, norus ir poreikius, spręsti konfliktines situacijas, pagerinti bendravimo įgūdžius, įveikti baimes, sustiprinti pasitikėjimą savimi.

Šeimos klubas (Šeimos įgūdžių ugdymas ir sociokultūrinės paslaugos). Tėvai su vaikais praleidžia vis mažiau laiko, todėl svarbu stiprinti šeimos narių tarpusavio ryšį. Tai užsiėmimai kuriuose kryptingai vykdomos kultūrinės, pažintinės, sveikos gyvensenos ir sportinės veiklos. Siekiama sudaryti sąlygas šeimoms bendrauti nekasdieninėje aplinkoje, stiprinti šeimos tarpusavio santykius. Tėvai ir vaikai skatinami labiau bendrauti, padėti išreikšti jausmus, stimuliuoti asmenybės vystymąsi, įveikti baimes, atskleisti kūrybingumą.

Vaikų priežiūros paslauga. Tai trumpalaikė vaikų (nuo 3 iki 7 metų amžiaus) priežiūros paslauga, kuria tėvai naudojosi dalyvaudami projekto veiklose.

Nuo 2019 m. rugsėjo 2 d., šalia kitų paslaugų, neįgaliems asmenims pradėta teikti nauja asmeninio asistento paslauga: namų ir viešojoje aplinkoje (palydint ir komunikuojant) individualiai asmeniui iki 4 valandų per parą septynias dienas per savaitę teikiama pagalba, padedanti įgalinti jo savarankiškumą ir užtikrinanti svarbiausias jo gyvybinės veiklos funkcijas (asmens higiena, mityba, judėjimas / mobilumas, socialiniai santykiai ir aplinka).

Per projekto įgyvendinimo laikotarpį paslaugomis pasinaudojo 1381 tauragiškis, iš jų 16 -ai asmenų teikiama asistento paslauga. Projekto veiklos jau ne vieną kartą buvo pratęstos, paslaugas teikė ir teikia 6 psichologai. Paslaugų teikimo kokybę nuolat tikrina ir vertina Europos socialinio fondo agentūra. Nustatyta, kad daugiau kaip 96,88 proc. Tauragės rajono gyventojų teikiamas paslaugas vertina labai gerai (bendras šalies vidurkis apie 90 proc.).

Detalesnė informacija apie minėtas paslaugas teikiama Bendruomeniniuose šeimos namuose, adresu: D. Poškos g. 26, Tauragė, telefonu 8 607 99 051, el. paštu [email protected] ir Facebook socialiniame tinkle Tauragės bendruomeniniai šeimos namai paskyroje.

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Pratęsiami eismo ribojimai Veterinarijos gatvėje
Užsitęsus vykdomiems darbams, pratęsiami eismo ...
Skaityti daugiau »
Tauragės regiono NVO tarybų forumas 2024
Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos ...
Skaityti daugiau »
Eismo ribojimai T. Ivanausko gatvės atkarpoje birželio 20 dieną
Birželio 20 dieną, 8-17 val. ...
Skaityti daugiau »
Scroll to Top