Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Apsauginių veido kaukių dėvėjimas privalomas visuose renginiuose, laisvalaikio, prekybos ir paslaugų vietose

Nuo šiandien įsigalioja Sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimas dėl privalomo apsauginių veido kaukių dėvėjimo renginiuose. Visuose kultūros, pramogų bei kituose renginiuose ir susibūrimuose, organizuojamuose tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse bei prekybos ir paslaugų vietose privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones ir laikytis ne mažesnio nei metro atstumo nuo aplinkinių žmonių (išskyrus sutuoktinius, artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus). 

Išimtys dėl privalomo veido kaukių dėvėjimo yra taikomos dalyvaujant aukšto meistriškumo varžybose, sportuojant sporto klubuose, lankantis laisvalaikio ir pramogų parkuose, kai paslaugos teikimas dėvint kaukę yra neįmanomas. Taip pat kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali. Tokiems asmenims rekomenduojama nešioti veido skydelį.

Kultūros ir sporto renginiams taikomas žiūrovų ir dalyvių skaičiaus ribojimas nesikeičia – atviroje erdvėje organizuojamame renginyje arba susibūrime gali dalyvauti 1000 žmonių, uždaroje erdvėje – 600. Į šiuos skaičius neįtraukiami atlikėjai, organizatoriai ir aptarnaujantis personalas.

Sveikatos apsaugos ministerija ragina žmones nepamiršti infekcijos prevencijos pamokų, apie kurias intensyviai kalbama nuo to laiko, kai prasidėjo pandemija. Tokie paprasti dalykai kaip atstumo laikymasis, nosies ir burnos dengimas, rankų dezinfekavimas padeda apsaugoti save ir kitus.

Pasidalinkite
Scroll to Top