Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Apskrito stalo diskusija „Kompleksinė pagalba vyrams, esantiems sudėtingoje psichologinėje situacijoje, išgyvenantiems emocines/psichologines krizes, įskaitant savižudybės, smurto, priklausomybių riziką“

Raseinių krizių centro iniciatyva vyko apskrito stalo diskusija. Diskusijoje dalyvavo Eva Bagdonienė, Tauragės rajono savivaldybės tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė (vyriausioji specialistė), Vida Valauskienė, Lietuvos probacijos tarnybos Klaipėdos regiono skyriaus vyriausioji specialistė, Margarita Kudijanova ir Rima Trijonienė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato policijos atstovės, Rūta Stasytienė, Tauragės rajono savivaldybės administracijos savivaldybės gydytoja (vyriausioji specialistė), Ligita Rimkuvienė, Tauragės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja, Aida Lasauskienė – Tauragės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė, Tauragės moters užimtumo ir informacijos centro atstovė.

Aptartos socialinių paslaugų prieinamumo galimybės, problemos tiek moterims, tiek vyrams. Nors apie vienodas socialinių paslaugų prieinamumo galimybes tiek moterims, tiek vyrams šiuo metu kalbama vis dažniau, socialinių paslaugų, orientuotų į pagalbą vyrams, Lietuvoje vis dar labai trūksta. Krizes išgyvenantys vyrai dažnai neturi galimybės arba nežino, kur kreiptis pagalbos jiems sunkiu gyvenimo momentu, dar dažniau dėl visuomenėje vyraujančių stereotipų tai daryti vengia ir nepripažįsta elementarių pagalbos ir paramos poreikių. Deja, dažnai įtampai sumažinti ar problemoms spręsti pasirenkami netinkami būdai: problemas jie linkę skandinti alkoholyje, rizikuodami kelyje, keldami ranką prieš save ar kitą. Tai yra opi mūsų visuomenės problema, kurią būtina spręsti čia ir dabar.

Vyrų krizių ir specializuotos pagalbos centrų atstovai pastebi, kad keblioje situacijoje atsidūrusiems vyrams prašyti pagalbos išties yra sunkiau nei moterims. Šis visokeriopo nerimo kupinas laikotarpis – ne išimtis. Pastaruoju metu, pandemijos akivaizdoje, netekus darbo ir pajamų ar prisiimant pagrindinio šeimos išlaikytojo vaidmenį ir vertinant tai, kad dauguma vyrų vengia aptarti savo emocinę būklę su artimaisiais, kviečiame kreiptis pagalbos į specialistus. Karantinas taip pat apsunkina pagalbos, nes keblu rasti laiko ir erdvės privatiems skambučiams. Atraskite laiko ir leiskite padėti.

Psichosocialinio konsultavimo poreikio svarba vyrams, patiriantiems socialinę atskirtį dėl išgyvenamų skyrybų yra didžiulė, tačiau konsultavimo prieinamumas ribotas. Šis projektas ir jo metu teikiamos paslaugos – galimybė būti išgirstiems. Kviečiame atpažinti problemas ir pasitikėti pagalbą teikiančiais specialistais.

Kompleksines paslaugas (psichologo, teisininko, socialinio darbuotojo, priklausomybių konsultanto) nuotoliniu būdu teikiame Raseinių, Tauragės, Kelmės rajonuose. Novatoriškumas – įtraukti ir kiti Šiaulių apygardai priklausantys rajonai (Šiauliai, Radviliškis, Naujoji Akmenė, Joniškis, Pakruojis, Telšiai, Mažeikiai) teikiant kompleksinę pagalbą vyrams.

Laukiame skambučių tel. nr, 8 670 70 303,
Rašykite el.paštu: [email protected]
Raseinių krizių centro direktorė / psichologė Asta Montvydienė

Projektas finansuojamas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Pasidalinkite
Scroll to Top