Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Artėjantis pavasaris ir kylantis termometro stulpelis verčia ruoštis galimam potvyniui

Hidrometeorologijos tarnyba prognozuoja, kad staigiai pakilus oro temperatūrai galima sulaukti potvynio. Tauragėje pagrindinė grėsmė yra Jūra, kuriai pakilus potvynis galėtų grėsti Jovarų mikrorajone – tai žemiausia Tauragės vieta.

Kaip informuoja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, esant potvynio tikimybei, reikia užsandarinti šulinius, kad į juos nepatektų užterštas paviršinis vanduo. Kad apsaugotumėte namus nuo ledo sangrūdų, būtina įkalti apsauginius stulpus, taip pat patartina pažymėti vėliavėlėmis ar kitais ženklais, kaip privažiuoti nuo pagrindinio kelio iki sodybos.

Taip pat reikėtų gerai izoliuoti visus elektros laidus, kad neįvyktų trumpasis jungimas. Iš rūsių išnešti daržoves, maisto atsargas, vertingus daiktus, o lengvesnius daiktus, kuriuos gali sugadinti vanduo, nunešti į viršutinius aukštus, pastoges.

Iš užliejamų vietų būtina išvežti trąšų ir pesticidų atsargas, patikrinti, kad garažuose, ūkiniuose pastatuose, sandėliukuose neliktų teršalų (chemikalų, tepalų ir kt.), galinčių užteršti aplinką.

Išsamiau apie potvynio riziką pagal gyvenamąją vietą galite sužinoti adresu https://potvyniai.aplinka.lt/map

Įvertinkite paslaugos suteikimą!
[Vertinimai: 0 Vidurkis: 0]
Pasidalinkite
Scroll to Top