Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Asbesto gaminių atliekos iš užsiregistravusių gyventojų bus surenkamos rugsėjo 11 ir 18 dienomis

Tauragės rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį su UAB „Ekonovus“ dėl asbesto gaminių atliekų surinkimo iš namų ūkių. Atliekos bus surenkamos rugsėjo 11 ir 18 dienomis, dėl tikslesnio atliekų išvežimo laiko su gyventojais bus susisiekta asmeniškai. 

Nuo praėjusių metų rudens gyventojai, turintys asbesto gaminių atliekų buvo kviečiami registruotis Tauragės rajono savivaldybėje, numatyta, kad  užsiregistravusių gyventojų atliekos bus išvežamos eiliškumo tvarka. Gyventojams už šią paslaugą mokėti nereikės.

Ardant asbestinius stogus, pastatų konstrukcijas ir kitus gaminius, kurių sudėtyje yra asbesto, šalinant jų atliekas būtina užtikrinti, kad asbesto plaušeliai nepakliūtų į aplinką. Asbesto turinčios atliekos turi būti surinktos atskirai, kad nesusimaišytų su kitomis. Jei jos birios, turi būti sudrėkintos ir pakuojamos į sandarią plastikinę tarą (dvigubus plastikinius maišus, statines, konteinerius ar kt.).

Norintieji atiduoti asbesto turinčias atliekas gyventojai turi žinoti, kad:

  • Asbesto gaminiai turi būti sudėti ant palečių, plytų ar kito pagrindo.
  • Asbesto atliekos gali būti didmaišyje su kilpomis.
  • Asbesto atliekos turi būti padėtos saugiu atstumu nuo pastatų, gerai privažiuojamoje vietoje (ne po medžiais ar elektros linijos laidais).

Primename, kad asbesto turinčių gaminių atliekas galima pristatyti ir į didžiųjų atliekų surinkimo aikštelę, esančią Tauragėje, Paberžių g. 14A. Kiekvienas gyventojas per metus nemokamai gali pristatyti 50 kg minėtų atliekų.

Pasidalinkite
Scroll to Top