Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Birželio 22 dienos „Scanoramos vasaros“ renginiai

Tauragėje tęsiasi Europietiško kino atostogos!  Birželio 22 d. programa:

15.00 val. gyva diskusijos transliacija su istoriku Darium Kiniuliu ir poete Renata Karvelis apie tarpukario Lietuvą ir tarpukario Tauragę – ką įamžinta dokumentika kalba apie tuometinę Lietuvą?

Diskusija vyks restoranėlyje „Holivudas“, o gyvą transliaciją galima klausyti Tauragės Kino klubo Facebook paskyroje: https://www.facebook.com/groups/4135303159883570

18:00 val. žiūrovai kviečiami į filmo „Tarpukario Lietuva per kino kronikų objektyvą“ (archyvinė dokumentika) peržiūrą.

Iš Lietuvos centriniame archyve saugomų tarpukario Lietuvos kronikų segmentų sudaryta programa nušviečia kultūrinį, gynybinį, industrinį ir buitinį tuometį šalies gyvenimą.
Pirmąjį jos segmentą sudaro 10 trumpų iškarpų, kruopščiai atrinktų iš visos prieinamos tarpukario kronikų medžiagos. Nebylūs vaizdai pristato šalies aviaciją, sportą, pramonę, laikinąją sostinę Kauną ir kitus tarpukario Lietuvos gyvenimo aspektus. Koliažas buvo įgarsintas pianisto Edgaro Sabilo.

Antrasis segmentas – suskaitmenintas Amerikos lietuvių brolių Motūzų turistinis-dokumentinis filmas „Laisvoje tėvynėje“ (1938). 30 min. trukmės filmas, sukurtas prieš pat Lietuvos okupaciją, idiliškai vaizduoja Nepriklausomos Lietuvos grožį ir pasiekimus per 20 nepriklausomybės metų.

Filmo peržiūra vyks Tauragės kultūros centre.

Daugiau informacijos: https://scanorama.lt/lt/taurage

Visi „Scanoramos vasaros“ renginiai – nemokami!

Pasidalinkite
Scroll to Top