Profesinį gyvenimą su medicina, tiksliau – neurologijos mokslu, susieti ketinantis tauragiškis ne tik atkaklus, bet ir, kaip sako pats, apdovanotas iš prigimties. Gana lengvai perskaitytą informaciją įsimena, tačiau ir nepaprastai daug dirba su savimi, kad profesinės ambicijos įleistų šaknis.
Nuo mažens potraukį medicinai jutęs P. Mikalauskas viliasi, kad ir studijas įveiks kaip pavyzdinis studentas. O kaskart grįžęs namo sako neatsiginantis melancholijos – jaučia ją eidamas pro mokyklą, sentimentų jam kelia ir išgražėjęs miesto centras. „Norėčiau čia sugrįžti“, – pats sau netikėtai ištaria Paulius.
Tauragės miesto pokyčiai Pauliaus akimis
„Tauragėje jau važinėja elektrobusai, miestas žengia tvarumo kryptimi. Be to, šalyje jis vienas inovatyviausių. Ar girdėjote, kad miesto meras jauniausias Lietuvoje? Matyt, ir ši detalė parodo vietinių požiūrį į jauną žmogų ir jo galimybes mūsų mieste“, – kaip rimčiausias Tauragės ambasadorius pasakoja P. Mikalauskas.
Paklaustas, ar pats susigundytų galimybe grįžti į Tauragę po studijų, neslepia tikrai svarstysiantis. Emigracija Pauliaus nevilioja, bet viskas priklausys nuo tuo metu lauksiančių perspektyvų gimtajame mieste. „Matau besikeičiantį miesto veidą: atnaujintas viešąsias erdves, bibliotekas, mokyklas ir jų laboratorijas, STEAM atviros prieigos centrą, o ir gatves, šaligatvius. Grįžus namo nebaisu nei dviračiu važiuoti, nei pėsčiomis eiti, čia pagalvota ir apie pėsčiuosius, ne tik apie vairuojančius“, – tikina pašnekovas.
Anot Pauliaus, Tauragei neapsakomai pasisekė – nuo 2014 metų miestas sulaukė net 34 milijonų eurų ES investicijų.
„Geriems sprendimams reikia laiko, bet dėl to laimi visi: miestas tampa patrauklesnis. Vietos jaunimas dar labai svajoja apie šiuolaikišką kino teatrą. O dabar tauragiškiams žiūrėti populiariausių filmų tenka važiuoti į Kauną“, – esamą lūkestį nusako P. Mikalauskas. Vaikiną džiugina ir pačiame centre restauruotas Tauragės krašto muziejus, kitaip vadinamas Tauragės pilimi. Skirtingais istoriniais tarpsniais ji atliko vis kitą funkciją – tarnavo ir kaip muitinė, ir kaip kalėjimas. Dabar čia įsikūręs muziejus „Santaka“, jo kolekcijoje – per 20 tūkstančių eksponatų.
Anot Pauliaus, kiekvienas išsaugotas istorinis pastatas pasakoja miesto istoriją, o joje – visų mūsų šaknys. „Tikiuosi, šios investicijos ir kitiems bus puikus pavyzdys, kaip atnaujinti ir kitus svarbius apleistus miesto statinius“, – mano studentas, pats vadinantis šią vietą kultūros ir renginių traukos centru.
Tauragei – moderniausios laboratorijos
Vizito metu Dominykas ir Paulius apsilankė Tauragės regioniniame STEAM atviros prieigos centre, kuriame mokiniai turi galimybę „pasimatuoti“ mokslą praktiškai: eksperimentuoti, tirti, programuoti, susipažinti su gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos dėsniais ir naujausiais išradimais. Paulių, dar gimnazistą, su visa klase į šį centrą atsivedė mokytoja. „Tokioje laboratorijoje atsiranda kitų galimybių. Manau, tai būtų atspindėję ir mano pasiekimai, kai teko dalyvauti biologijos olimpiadoje.
Tuo metu turėjau daug teorinių žinių, bet labai mažai patirties, nes nebuvo STEAM centro. Daryti eksperimentus pirmą kartą mėginau tarptautinėje laboratorijoje. Jei tik būčiau įgijęs daugiau patirties, drąsa būtų buvusi visai kita“, – apgailestavo P. Mikalauskas. Tiesa, reikia priminti, kad Paulius vis tik tarptautinėje biologijos olimpiadoje pasirodė tikrai šauniai – jo žinios įvertintos bronzos medaliu.
Pokyčiai, Pauliaus nuomone, į Tauragę pasibeldė vienais metais per vėlai: buvo renovuojama jo mokykla, įkurta laboratorija. Net jis, Vilniaus universiteto medicinos studentas, tokių laboratorijų gali tik pavydėti. Medicinos studijų programa intensyvi, tad į gimtąjį miestą pats grįžta nedažnai.
Pauliaus nuomone, patraukli ugdomoji veikla STEAM centre – puiki pagalba vietos jaunimui susidomėti, o vėliau ir pasirinkti studijas bei karjerą. Jei yra polinkis į robotiką ar gamtos mokslus, matyt, išsigryninti tolesnį profesinį kelią pavyks ir Tauragėje. Turėti tokį mokslo centrą šiam miestui, Pauliaus vertinimu, yra kažkas tokio: čia moderniau nei Medicinos fakultete. „Atėjus ir chalatus apsirengti duoda, ir mokslo įrangos yra: svarstyklės, dubenėliai, laboratorijos reikmenys, mikroskopai ir kita“, – vardija pašnekovas.
Linkėjimai ateities Tauragei
Paklaustas, ką pats šiandien keistų Tauragėje ar ko naujo jai palinkėtų, Paulius sako, kad reikėtų pagalvoti apie rekreacines ir pramogines zonas, na, ir verslo daugiau nepamaišytų: „Linkėčiau didesnių investuotojų, kuriančių ne vieną ir ne dvi darbo vietas“. Jei sugalvosite atrasti Pauliaus gimtąjį miestą, nepamirškite dar vieno objekto, beje, taip pat renovuoto iš ES investicinių lėšų, – Pagramančio regioninio parko apžvalgos bokšto. „Nuo ten ir vasara gražesnė, ir ruduo spalvingesnis. Tikrai atsipalaiduosite ir pabūsite gamtoje“, – žada P. Mikalauskas.
20 metų sėkmės istorija
Lietuva per beveik 20 metų narystę Europos Sąjungoje pritraukė beveik 20 milijardų eurų ES investicijų. Šalis pasikeitė, pokyčius mato ir jais naudojasi gyventojai visoje Lietuvoje. 2021–2027 metų laikotarpiu sulauksime 8 milijardų ES investicijų, kurios atvers naujų galimybių. Keliaudami per miestelius, su talentingais jaunuoliais kalbėdamiesi apie tai, kokią mato Lietuvą, savo gimtąjį miestą, džiaugdamiesi ir didžiuodamiesi jų pasiekimais neabejojame, kad jie yra didžiausia mūsų krašto pergalė ir ateities sėkmės garantas.
Projektas inicijuotas Finasų ministerijos, finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.
15min.lt informacija