Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Dalyvaujamasis biudžetas: gyventojai nusprendė, kurios iniciatyvos bus įgyvendintos

Dvi savaites trukusio balsavimo metu Tauragės rajono gyventojai išrinko iniciatyvas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti. Iš trijų skirtingų kategorijų ir keturiolikos skirtingų projektų išrinkti šie: „Stragutės pastogė“, “Judėk lengviau, gyvenk smagiau“ ir „Pikniko parkas“.

Iš viso iniciatyvų konkurse sulaukta 3249 Tauragės rajono gyventojų balsų, iš jų įskaityti 2970 (neįskaityti sugadinti biuleteniai, ne rajono gyventojų atiduoti balsai, jaunesnių nei 16 metų ir daugiau nei vieną kartą balsavusių rajono gyventojų balsai).

Balsavimas vyko internetu ir popieriniu būdu (bibliotekose), pastarąjį būdą kraštiečiai rinkosi dažniau. Gauti 2468 popieriniai balsavimo biuleteniai ir 781 elektroniniai gyventojų balsai. Iš viso vienas gyventojas galėjo balsuoti ne daugiau kaip už tris skirtingus projektus kiekvienoje iš trijų kategorijų.

Projekto ,,Idėja Tauragei“ laimėtojai

Didelės vertės projektų kategorijoje daugiausiai balsų surinko „Stragutės pastogė“ (1395 balsai).

Šio projekto tikslas – įkurti Stragutės bendruomenės namus moduliniame namelyje. Patalpose taip pat vyks bendruomenės susirinkimai, ansamblio repeticijos, įvairios edukacijos ir vakaronės. Numatyta, kad į šias patalpas bus perkelta ir Stragutės bibliotekėlė.

Mažos vertės projektų Tauragės rajone kategorijoje laimėjo iniciatyva „Judėk lengviau, gyvenk smagiau“ (663 balsai).

Šio projekto tikslas – modernizuoti ir pritaikyti kaimo viešąją erdvę aktyviam, pozityviam ir turiningam gyventojų poilsiui, įrengiant treniruoklius. Keliant kaimo bendruomenės meninį-kultūrinį lygį įrengti patrauklią vietos gyventojų laisvalaikio ir aktyvaus poilsio reikmėms pritaikytą medinę lauko sceną. Šis projektas bus įgyvendintas Baltrušaičių kaime esančiame Kultūros namų kiemelyje.

Mažos vertės projektų Tauragės mieste kategorijoje daugiausiai simpatijų sulaukė „Pikniko parko“ iniciatyva (1370 balsų).

Įgyvendinant projektą Jūros upės pakrantės, Butkelių (hipodromo) teritorijoje, prie pėsčiųjų ir dviračių tako, bus sukurta poilsio ir turiningo laisvalaikio praleidimo erdvė. Tikimasi, kad ši erdvė taip bus pritaikyta renginiams organizuoti (vaikų šventėms, poezijos, muzikos vakarams ir kt.).

Daugiausiai rajono gyventojų balsų sulaukusias iniciatyvas įgyvendins Tauragės rajono savivaldybės administracija. Mažos vertės projektus numatyta įgyvendinti per vienerius metus, didelės apimties – per dvejus metus. Projektų įgyvendinimas 100 proc. finansuojamas savivaldybės biudžeto lėšomis.

Dėkojame visiems idėjas pateikusiems gyventojams, balsavusiems, prisidėjusiems prie dalyvaujamojo biudžeto iniciatyvos įgyvendinimo ir sveikiname išrinktų idėjų autorius! Taip pat dėkojame bibliotekų darbuotojams, kurie užtikrino palankias sąlygas balsuoti ne tik internetu, bet ir popieriniu būdu. 

[ngg src=”galleries” ids=”49″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Pasidalinkite
Scroll to Top