Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Dalyvaujamasis biudžetas: idėjas Tauragei bus galima teikti nuo vasario 1 dienos

23Vasario mėnesį Tauragėje vėl startuos dalyvaujamojo biudžeto projektas – gyventojai galės siūlyti idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti, bei balsavimo būdu nuspręsti, kurios idėjos turi būti įgyvendintos.

Gyventojų iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti, projektų idėjų atrankos ir finansavimo tikslas – didinti piliečių įtraukimo į Savivaldybės biudžeto formavimą galimybes.

Siekiama skatinti piliečių iniciatyvą rajone, suburti gyventojų bendruomenes gyvinti ir gerinti socialinę, gyvenamąją aplinką, viešąją infrastruktūrą, aktyvinti rajono gyventojų dalyvavimą atnaujinant gyvenamąją aplinką ir viešąją infrastruktūrą, skatinti diskusijas rajono plėtros tema.

Gyvenamosios aplinkos gerinimo idėjas galės teikti Tauragės rajone gyvenamąją vietą deklaravęs fizinis asmuo, ne jaunesnis kaip 16 metų, surinkęs 20 rajone gyvenamąją vietą deklaravusių gyventojų parašų, palaikančių projektą.

Projektų idėjų pasiūlymų paraiškos teikiamos 1 kartą ir galės dalyvauti vienoje iš 3 projektų kategorijų:

  1. Tauragės miesto seniūnijoje įgyvendinamo mažos apimties projekto, kurio bendra įgyvendinimo vertė neviršija 20 tūkst. eurų, kategorijoje;
  2. Tauragės rajone, išskyrus Tauragės miesto seniūniją, įgyvendinamo mažos apimties projekto, kurio bendra įgyvendinimo vertė neviršija 20 tūkst. eurų, kategorijoje;
  3. Tauragės rajone įgyvendinamo didelės apimties projekto, kurio bendra įgyvendinimo vertė neviršija 60 tūkst. eurų, kategorijoje.

Pasibaigus projektų idėjų teikimo laikotarpiui gyventojai bus kviečiami išrinkti geriausius pasiūlytus projektus. Galimybę balsuoti už projektus turės ne jaunesni nei 16 metų, Tauragės rajone gyvenamąją vietą deklaravę, gyventojai. Kiekvienoje projektų kategorijoje gyventojai turės teisę balsuoti ne daugiau kaip už vieną projektą.

Kviečiame susipažinti su visu Dalyvaujamojo biudžeto tvarkos aprašu ir jau nuo vasario 1 dienos teikti savo idėją Tauragei!

Pasidalinkite
Scroll to Top