Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Dalyvaukite Nacionalinėje finansinio raštingumo dienoje

FinansaiLietuvos banko Finansinio raštingumo centras inicijuoja ir pirmą kartą Lietuvoje organizuos Nacionalinę finansinio raštingumo dieną, kurios tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į finansinio raštingumo svarbą ir paskatinti Lietuvos gyventojus tobulinti savo finansines žinias bei įgūdžius. 

Finansiniai sprendimai lydi kiekvieną mūsų gyvenimo žingsnį – nuo asmeninio biudžeto sudarymo, gebėjimo taupyti iki investavimo ar paskolos ėmimo. Finansiškai raštingas žmogus gali priimti labiau apgalvotus finansinius sprendimus, o tai kuria naudą tiek pačiam asmeniui, tiek ir valstybei.

Vis dėlto šiandien statistika vis dar ne mūsų naudai – beveik pusė Lietuvos gyventojų savo finansinio ir ekonominio raštingumo lygį vertina vidutiniškai (rodo vasario mėn. Lietuvos banko Finansinio raštingumo centro atliktas sociologinis tyrimas). Dauguma žmonių supranta, kad žinių ir įgūdžių jiems trūksta.

Drauge šią situaciją galime pakeisti. Lietuvos bankas kviečia kartu pradėti svarbius pokyčius finansinio raštingumo srityje ir balandžio 14 d. inicijuoja Nacionalinę finansinio raštingumo dieną. Tegu ji tampa gražia kasmetine tradicija drauge švęsti galimybę mokytis, augti ir kalbėtis apie reikalingus pokyčius finansinio raštingumo srityje. Norėdami susikurti orią ateitį, turime ugdytis naujus įpročius ir nusistatyti naujus prioritetus. Tad kasmet balandžio 14 d. įsivertinkime visų metų pastangas tobulėti šioje srityje.

Kviečiame jungtis prie Lietuvos banko Finansinio raštingumo centro iniciatyvos ir dalyvauti aitvarų gaminimo dirbtuvėse, bei dalintis tuo socialiniuose tinkluose su grotažyme #GaudomeFinansųVėją

Aitvaras – finansinio raštingumo simbolis. Tam, kad aitvaras sklandytų ir neštų turtus, turime išmokti jį suvaldyti, pagauti vėją ir išlaikyti plazdantį danguje. Taip yra ir su mūsų finansiniu raštingumu: norėdami gyventi oriai, kaupti ateičiai ir įgyvendinti savo tikslus bei svajones, turime išmokti valdyti savo pinigus.

Kaip dalyvauti?

  • Pirmąją balandžio savaitę Lietuvos banko „Facebook“ paskyroje ieškokite įrašo su specialia grotažyme (#GaudomeFinansųVėją), kviečiančio ugdymo įstaigas ir organizacijas jungtis prie Nacionalinės finansinio raštingumo dienos akcijos lankstyti aitvarus.
  • Iki balandžio 30 d. savo „Facebook“ paskyroje dalinkitės nuotraukomis iš kūrybinių dirbtuvių savo mokykloje ar organizacijoje. Prie įrašo uždėkite grotažymę #GaudomeFinansųVėją, pažymėkite Lietuvos banko paskyrą, o įraše būtinai nurodykite mokyklos pavadinimą ir išlankstytų aitvarų skaičių (nuotraukas kviečiame skelbti mokytojus, dėstytojus ar kitus administracijos darbuotojus). Konkurse dalyvaus tik vieši įrašai.
  • Gegužės 3 d. Lietuvos banko atstovai atsitiktiniu būdu išrinks tris mokyklas ir organizacijas, kurioms padovanos po 100 Nacionalinės finansinio raštingumo dienos simbolių – aitvarų-ženkliukų.

aitvarai

Pasidalinkite
Scroll to Top