Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Darniai ir tvariai besivystanti Tauragė apdovanota net dviem „Auksinėmis krivūlėmis“

Penktadienį, Lietuvoje minint Vietos savivaldos dieną, „Auksinės krivūlės“ apdovanojimuose buvo pagerbtos įvairiose srityse labiausiai nusipelniusios šalies savivaldybės. Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) organizuotame renginyje net du „Auksinės krivūlės“ laureato prizai įteikti Tauragės rajono savivaldybei.

Šių metų nominacijų laureatus įsteigė ir apdovanojimus įteikė 14 šalies ministerijų, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje bei Lietuvos verslo konfederacija. Prizai savivaldoms atiteko už ryškias iniciatyvas ir įgyvendintus reikšmingus darbus.

Net du „Auksinės krivūlės“ apdovanojimus Tauragės rajono savivaldybei pelnė į tvarią ateitį orientuotos iniciatyvos bei projektai.

„Pastaruosius 5 metus Tauragė eina naujų idėjų, reikalingų pokyčių ir inovacijų keliu. Kartais tai reikalauja sunkių ir rizikingų sprendimų, tačiau greitame šių dienų pasaulyje tokie sprendimai – būtini. Tauragės „traukinys“ stovi ant tinkamų bėgių ir juda gera kryptimi, tad už tai labiausiai dėkoju praėjusios kadencijos merui Sigitui Mičiuliui, 5 metus su dideliu atsidavimu dirbančiam administracijos direktoriui Modestui Petraičiui ir tarybos nariams, nuolat demonstruojantiems palaikymą. Didžiausią savo padėką ir pagarbą skiriu administracijos tarnautojams, kurie geba geras idėjas paversti realybe.
Tauragė nėra didelė savivaldybė, galinti viena išspręsti svarbias pasaulio problemas, tačiau Tauragė yra pakankamai didelė, kad galėtų rodyti pavyzdį Lietuvai, Europai ir visam pasauliui. „Žaliasias kursas“, darnus vystymasis ir atsinaujinanti energetika atveria puikias galimybes visai Lietuvai, todėl šiuo keliu privalome eiti proaktyviai, daugiau investuoti į švietimą ir mokslą, susitelkti generuojant ir įgyvendinant naujas idėjas. Tam turime visas galimybes: sumanių žmonių, technologijų įmonių ir netgi Europos komisarą. Ateitis – mūsų rankose!“ – atsiimdamas auksines krivūles renginio metu sakė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas.

Apdovanojo už tvarius pokyčius

Šių metų Europos komisijos atstovybės Lietuvoje įsteigtos nominacijos „Auksinė krivūlė“ Tauragės rajono savivaldybei atiteko už žaliąsias investicijas.

Užsibrėžus tikslą mažinti neigiamą žmogaus veiklos poveikį aplinkai, tausoti išteklius bei taupyti energijai skiriamas lėšas, Tauragės rajone jau ne vienerius metus įgyvendinami įvairūs žaliosios energijos projektai.

Modernizavus miesto apšvietimą, seni šviesos šaltiniai pakeisti naujais ir energiją tausojančiais LED šviestuvais. Viešosiose rajono įstaigose naudojama atsinaujinanti energija, kurią gamina ant organizacijų stogų įrengtos saulės elektrinės, o miesto gyventojus ir svečius veža elektra varomas viešasis transportas. Šiuo metu miesto viešojo transporto parke – 3 elektrobusai, tačiau planuojama įsigyti dar bent 5. Be to, Tauragės apskrityje atsinaujinančią energiją gamina didžiausias šalyje vėjo jėgainių parkas, Balskų užtvankoje pastatyta antra pagal dydį hidroelektrinė šalyje, veikia dumblo perdirbimo įrenginiai, o miesto centriniam šildymui net 99 proc. energijos išgaunama iš biokuro.

Įvertino darnaus judumo skatinimą

Dar viena „Auksinė krivūlė“, kurios nominaciją įsteigė Susisiekimo ministerija, Tauragės rajono savivaldybei įteikta už draugiškumą aplinkai ir darnaus judumo projektus.

Skatindama gyventojus judėti aplinkai draugiškomis transporto priemonėmis, mažinti transporto srautus bei užterštumą mieste, Tauragės rajono savivaldybė kryptingai investuoja į infrastruktūros gerinimą ir plėtrą. Rajone plečiamos esamos ir planuojamos naujos dviračių bei pėsčiųjų trasos, prie daugiabučių namų ir kitose viešosiose erdvėse planuojama įrengti dviračių saugyklas. Elektra varomus automobilius besirenkančių gyventojų patogumui mieste įrengtos 6 elektromobilių įkrovimo stotelės, dar 4 stotelės planuojamos įrengti artimiausiu metu.

Persėsti iš nuosavų automobilių į viešajį transportą bei sumažinti automobilių skaičius miesto gatvėse siekiama ir didinant visuomeninio transporto patrauklumą gyventojams. Be miestui pristatytų elektra varomų autobusų, nuo šių metų rugpjūčio mėnesio visais miesto ir rajono vietiniais maršrutais gyventojai bei svečiai važiuoja nemokamai. Šis sprendimas lengvina finansinę naštą, tenkančią mažiausiai uždirbantiems ir aktyviai autobusais besinaudojantiems gyventojams, kurie neretai išleidžia nemažą dalį savo kasmėnesinių lėšų bilietėlio įkainiui padengti.

Tauragės rajono savivaldybės iniciatyvos bei ambicingi darbuotojai apdovanojami ne vienerius metus.
2019 m. Lietuvos savivaldybių asociacijos organizuotame renginyje pelnytas ,,Auksinės krivūlės“ apdovanojimas už bendradarbiavimą su nevyriausybinėmis organizacijomis. 2018 metais „Auksinė krivūlė“ skirta už verslumo skatinimą, net du „Auksinės krivūlės“ apdovanojimai buvo įteikti 2015 metais, o „Auksinės krivūlės riterio“ nominacija 2017 metais įteikta Mažonų seniūnui Jonui Samoškai.

Pasidalinkite
Scroll to Top