Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Dėl Jūros krantinėje susidariusių pavojingų nuošliaužų – Tauragėje skelbiama ekstremali situacija!

Sausio 24–25 dienomis į Jūros upę nuslinko nemaža dalis šlaito, daugiamečiai medžiai bei dalis pėsčiųjų ir dviračių tako. Dėl susidariusios situacijos sausio 25 dieną, 10 val. rinkosi Tauragės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro nariai, kurie analizavo priežastis ir veiksnius, galėjusius turėti įtakos nuošliaužoms. Diskutuota, kokių veiksmų galima imtis susidariusiai situacijai suvaldyti bei kokie sprendimai galimi, kad tokios nelaimės nepasikartotų.

Posėdyje dalydavo UAB „Geoinžinerija“ techninis direktorius, Lietuvos geologijos įmonių asociacijos prezidentas Saulius Gegieckas, kuris pažymėjo, kad nuošliaužai daug įtakos turėjo įšalas ir staigus atšilimas: „Gruntas nuo įšalo išsipureno, vėliau į poras patekus vandeniui, gruntas labai pasunkėjo ir susiformavo dabartinė nuošliauža“.

Posėdžio metu S. Gegieckas pabrėžė, kad šlaito struktūroje matomi juostuotieji moliai, kurie yra labai nestabilūs, o tokios sandaros šlaitai yra patys nepastoviausi.

Kalbėdamas apie galimus greitus ir ilgalaikius veiksmus, siekiant sustabdyti šlaito slinkimą, specialistas spėjo, kad tinkamai ištyrus naujos nuošliaužos vietą, ją galima būtų sutvarkyti įrengiant atraminę sienelę su gręžtiniais poliais iki tvirtų gruntų. Bet pabrėžė, kad statybos leidimai išduodami tik atlikus visus reikiamus tyrimus, todėl greitų sprendimo būdų jis šią akimirką nemato.

Viso šlaito sutvarkymui, pasak S. Gegiecko, taip pat būtini detalūs geodeziniai tyrimai ir kompleksiniai projektuotojų bei rangovų sprendimai.

Tauragės rajono savivaldybė dar 2023 m. rugpjūčio mėnesį pasirašė sutartį su UAB „Geoaplinka“ dėl šlaito geologinių tyrimų. Su viešojo konkurso sąlygomis susipažinęs S. Gegieckas pabrėžė, kad pagal jas atliekamų tyrimų turėtų visiškai užtekti, tik, galbūt, tikslinga būtų peržiūrėti gręžinių vietas, atsižvelgiant į dabartinę šlaito situaciją.

Prie nuošliaužos vietos J. Tumo-Vaižganto gatvėje gyvenantys tauragiškiai informuoti apie susidariusią situaciją, toliau bus bandoma patikrinti, ar šlaito nuslinkimui  įtakos neturėjo neoficiali, niekur neužfiksuota, nuotekų tinklų avarija. UAB „Geoaplinka“ vadovas Simonas Tamulevičius pažadėjo atvykti į vietą kaip įmanoma greičiau pradiniam situacijos įvertinimui, toliau bus ieškoma su šlaitų tvarkymu patirties turinčių projektuotojų bei rangovų, planuojama užsakyti pėsčiųjų ir dviračių tako ekspertizę, siekiant išsiaiškinti, ar jo statybos darbai negalėjo turėti įtakos nutikusiai nelaimei.

Situacijos padariniai bus likviduojami, kai tik leis gamtinės sąlygos.

Sausio 25 d. vakare Tauragėje paskelbus ekstremalią situaciją ir toliau bus tariamasi su įvairių sričių ekspertais ieškant geriausių sprendimų nutikusiai situacijai suvaldyti ir spręsti.

Toliau vyraujant labai nepastovioms oro sąlygoms bei išliekant papildomų nuošliaužų grėsmei, gyventojų prašome būti atsargiems ir paisyti visų įspėjamųjų ženklų!

Pasidalinkite
Scroll to Top