Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Diana Nausėdienė aplankė moksleivius Tauragėje: bendri užsiėmimai padeda kurti ryšį tarp lietuvių ir ukrainiečių vaikų

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė trečiadienį su vizitu lankėsi Tauragėje, kur susitiko su savivaldybės ir miesto bendruomenių atstovais, mokiniais iš Ukrainos.

Pirmoji ponia susipažino su „Jovarų“ pagrindinės mokyklos mokytojų bendruomene, mokyklos mokiniais ir 50-čia mokinių iš Ukrainos, šiuo metu gyvenančių Tauragėje, besistengiančių įsilieti į mokymosi lietuviškoje mokykloje procesus.

  1. Nausėdienė, kuri yra Valstybės pažinimo centro (VPC) edukacinių programų globėja, bendravo ir su mokytoja iš Ukrainos, kuri šiuo metu dirba mokykloje ir padeda koordinuoti įvairaus amžiaus vaikų integracijos klausimus. Pirmoji ponia ir mokytoja apsilankė išvažiuojamosiose VPC dirbtuvėse – užsiėmimuose, skirtuose kartu besimokantiems moksleiviams iš Lietuvos ir Ukrainos.

„Valstybės pažinimo centro organizuojamos edukacijos – viena iš efektyvių priemonių, prisidedančių prie greitesnės ir sklandesnės ukrainiečių vaikų integracijos Lietuvoje. Kartu dalyvaudami kūrybiniuose užsiėmimuose ir žaidimuose vaikai gali geriau pažinti vieni kitus, suprasti vienas kito kultūrą, gimtąsias kalbas ir taip sustiprinti tarpusavio ryšį“, – sakė D. Nausėdienė.

Pasak pirmosios ponios, didelis iššūkis ir krūvis šiuo metu tenka mokyklų, priimančių ukrainiečių vaikus, mokytojams – Lietuvos mokyklose besimokantys ukrainiečių vaikai yra skirtingo amžiaus, tad turi skirtingų poreikių ir gebėjimų.

  1. Nausėdienės teigimu, būtent edukacijos – kultūriniai ir kūrybiniai užsiėmimai – gali reikšmingai prisidėti prie integracijos procesų, taip sumažindami papildomą emocinį krūvį mokytojams ir visai bendruomenei.

VPC edukacijos yra įtraukios ir naudingos, nes sudarytos iš kelių skirtingų veiklų: interaktyvių žaidimų ir kūrybinių dirbtuvių.

Pasidalinkite
Scroll to Top