Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Diskusija „Pritaikymas prie klimato kaitos padarinių“

Kviečiame Tauragės miesto bendruomenės narius, savivaldybės specialistus ir verslo atstovus padiskutuoti šiandien aktualia ir daug diskusijų keliančia tema:
„Pritaikymas prie klimato kaitos padarinių – kylančios problemos, būtini veiksmai ir padedančios adaptuotis prie klimato pokyčių inovacijos“
Šio susitikimo tikslas – aptarti dėl klimato kaitos neigiamo poveikio mūsų gyvenamojoje aplinkoje (gyvenime) kylančias problemas ir padiskutuoti bei išsiaiškinti šių problemų galimus sprendimo būdus tam pasitelkus technologines ir klimato inovacijas.
Susitikimas vyks š. m. lapkričio 7 d. 14.00 val. Numatomo susitikimo trukmė – 2,5 valandos.

Tauragės miestui, kaip 100 ES klimatui neutralių ir išmanių miestų misijos dalyviui, svarbu išgryninti prioritetines problemas ir veiksmus, siekiant prisitaikyti prie klimato kaitos. Tariantis dėl bendrų veiksmų sisteminio pokyčio vardan labai svarbu, kad šiame procese dalyvautų ne tik sprendimų priėmėjai – savivaldybės darbuotojai – bet ir vietos bendruomenės atstovai.

ILCA projekto* tyrėjai pasitelkę PRIA (Prospective Rapic Impact Assessment) metodą  padės organizuoti diskusiją ir atliks identifikuotų veiksmų portfelio analizę. Pirmosios sesijos Tauragėje metu,  savivaldybės ir miesto bendruomenės atstovai diskutuos apie klimato kaitos sąlygojamas problemas ir galimus veiksmus prioritetinėms problemoms spręsti.

Vėliau atitinkamų sričių mokslininkai ir doktorantūros studentai pateiks savo įžvalgas dėl identifikuotų veiksmų ir galimų inovacijų, praplėsdami Tauragės miesto bendruomenės įžvalgas. Tyrėjai, atlikę portfelio analizę pasiūlys savivaldybei prioritetinius veiksmus, padedančius adaptuotis prie klimato kaitos.

_____________

*ILCA projektas – Europos inovacijos ir technologijos instituto (EIT) finansuojamas projektas „Innovation Laboratories for Climate Actions“. Projekto konsorciumą sudaro 6 aukštosios mokyklos ir 3 tyrimų institutai iš Suomijos, Lietuvos, Rumunijos, Bulgarijos, Ukrainos.

📍 Susitikimą organizuoja:
Tauragės rajono savivaldybės administracija
Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras
Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija
Jaunimo reikalų agentūra
Tauragės atvira jaunimo erdvė
Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top