Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Energetikų dieną Tauragėje įvyko pirmoji edukacija apie vėjo energetiką

Kodėl vėjo spalva yra žalia? Kaip statomos vėjo elektrinės ir kaip jos veikia? Apie visa tai ir dar daugiau sužinojo pirmosios edukacijos apie vėjo energetiką „Vėjo spalva – žalia“ dalyviai. Pirmąją edukaciją, įvykusią simbolinę – Energetikų – dieną, pristatė #EnergySmartSTART programa, bendradarbiaudama su VšĮ „Žaliasis regionas“ ir Tauragės rajono savivaldybės administracija.

Edukacijoje dalyvavo bei ją vedė „Ignitis grupės“ įmonių darbuotojų apmokyti Tauragės rajono bendruomenių nariai, taip pat Tauragės savivaldybės bei „Ignitis renewables“ atstovai. Nemokamos edukacijos nuo šiol vyks Lauksargių bendruomenės namuose ir šalia „Ignitis renewables“ valdomo vėjo elektrinių parko.

Kaip sako #EnergySmartSTART edukacinių programų vadovė Vaiva Rutkauskaitė, nors žalia, išmani ir tvari ateitis skatinama visoje Lietuvoje, Tauragės rajonas pirmajai edukacijai apie vėjo energetiką buvo pasirinktas neatsitiktinai.

„Tauragės rajoną, kaip pirmosios edukacijos vietą, nusprendėme pasirinkti, nes tai yra tvaria ateitimi intensyviai besirūpinantis ir ją kuriantis rajonas. Tikimės, kad šiuo su geruoju pavyzdžiu susipažins, juo paseks ir kitos, šalia vėjo ar saulės parkų įsikūrusios bendruomenės. Taip vis daugiau žmonių prisidės prie tvarios ateities kūrimo“, – sako V. Rutkauskaitė.

Edukacijoje dalyvavęs Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas pabrėžia, kad tvarios ateities kūrimas neįmanomas be aktyvaus visuomenės dalyvavimo. Todėl labai svarbu žmones įtraukti per įvairias veiklas ir edukacijas, sudominti ir supažindinti su atsinaujinančia energetika, paaiškinti jos svarbą ir reikšmę mūsų visų ateičiai.

„Siekiame žaliausio miesto Lietuvoje statuso, todėl Tauragės rajonui ypač svarbu tausoti aplinką. Tokios iniciatyvos labai prisideda mūsų tikslo įgyvendinimo sėkmės, išplečia galimybes šviesti visuomenę ir įtraukti vietos bendruomenes. Matome didelį susidomėjimą ir tikime, kad panašios iniciatyvos ir edukacijos plėsis, dar daugiau žmonių sužinos ir supras „žalumo“ prasmę“, – teigia D. Kaminskas.

Dalyvauti edukacijose „Vėjo spalva – žalia“ gali visi norintys. Minimalus vienos edukacijos dalyvių skaičius – 10.

Edukacijai būtina išankstinė registracija, kurią galima rasti www.energysmartstart.lt svetainėje.

Pasidalinkite
Scroll to Top