Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Estijos savivaldybių atstovų vizitas Tauragėje

Kovo 16 dieną Tauragės rajono savivaldybės administracijoje lankėsi Valga, Tõrva ir Otepää (Estija) savivaldybių atstovai. Draugiško vizito metu svečiai iš arčiau susipažino su Tauragės rajono savivaldybės administracijos darbu, Tauragės miestu.

Susitikimas pradėtas filmuku apie Tauragę ir susitikime dalyvavusių vadovų bei kitų darbuotojų pristatymu. Iškart po to, Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas svečiams pristatė skaidres apie savivaldybės darbo kryptis ir siekius.

Išskirta tvarumo, viešojo transporto tema bei sistemingas perėjimas prie elektrinių autobusų, pristatytas darnaus judumo planas, planuojama įdiegti regiono bendra maršrutų planavimo ir derinimo sistema. Pasidžiaugta, kad Tauragė – viena iš lyderių viešojo transporto populiarinimo regionuose srityje. Nemokamas viešasis transportas Tauragėje kolegas iš Estijos nustebino kiek mažiau – Taline ši sistema veikia jau keletą metų. Tiesa, nemokamas viešasis transportas Taline yra skirtas tik šio miesto gyventojams, Tauragėje nemokamas viešasis transportas prieinamas ir miesto svečiams.

Susitikimo metu taip pat aptarta atsinaujinančios energijos tema, pristatyti Tauragėje įgyvendinti projektai (vėjo jėgainių parkas, saulės elektrinės ant viešųjų pastatų stogų ir kt.).

Pristatytos mokinių galimybės mokytis naujausiose labarotorijose (STEAM centras, atnaujintos mokyklų laboratorijos). Plačiau papasakota apie mokinių ir mokytojų skatinimo programas, skiriamas nemokamas mokymo(si) priemones mokiniams.

„Tauragė yra atvira ir pasirengusi pokyčiams“,– kalbėjo meras. Tęsiant šią mintį, plačiau papasakota apie gyventojų įsitraukimą į sprendimų priėmimą – dalyvaujamąjį biudžetą, viešai skelbiamą informaciją apie laisvas darbo vietas savivaldybės administracijoje ir kitose įstaigose – atvira.taurage.lt bei kitus sprendimus, skatinančius gyventojų įsitraukimą į savivaldybės veiklą.

Po susitikimo Savivaldybėje delegacija nuvyko į Tauragės bendruomenių namus, kur meras plačiau papasakojo apie šių namų įveiklinimą, juose organizuojamus užsiėmimus bei įvairius renginius. Taip pat savivaldybių atstovams parodytas Tauragės baseinas bei Tauragės krašto muziejus „Santaka“. Muziejuje svečiai aplankė gamtos, istorijos, etnografijos ekspozicijas, bei pilies menes.

[ngg src=”galleries” ids=”175″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Įvertinkite paslaugos suteikimą!
[Vertinimai: 0 Vidurkis: 0]
Pasidalinkite
Scroll to Top