Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Europos judumo savaitę Tauragėje organizuoti žygiai, mankštos darbo vietoje ir kitos aktyvios veiklos

Rugsėjo 16-22 d. Lietuvoje buvo minima Europos judumo savaitė, kurios tema šiais metais buvo „Saugus ir sveikas tvariai judėdamas“, o šūkis „Judėk tvariai. Išlik sveikas“.

Tradicinė Europos judumo savaitė – didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Šia akcija gyventojai buvo skatinami išbandyti aplinkai palankesnes susisiekimo priemones, galinčias pakeisti automobilį. Tauragėje šia proga vyko įvairios šviečiamosios ir pramoginės veiklos.

Darnaus judumo savaitės veiklų planą dėliojo savivaldybės, Visuomenės sveikatos biuro, Tauragės krašto muziejaus „Santaka“, Sporto, kultūros centro, mokymo įstaigų darbuotojai, šokių kolektyvų vadovai ir kiti prie iniciatyvos prisijungę dalyviai.

Europos judumo savaitę savivaldybės darbuotojai, kitų įstaigų ir įmonių darbuotojai darė rytines 15-os minučių mankštas, Tauragėje vyko kineziterapiniai užsiėmimai, sveikatinimo mankštos įvairaus amžiaus žmonėms, solo latino užsiėmimai, nėščiųjų mankštos, kūno dizaino, nirvana fitness treniruotės, žygiai, sportinių šokių fizinio aktyvumo užsiėmimai ir kitos veiklos.

Tauragės rajono savivaldybės darbuotojai surengė darniausiai judančio kolegos rinkimus. Visą savaitę didžioji dalis darbuotojų į darbą vyko ne automobiliu, o pėsčiomis, dviračiu, paspirtuku, elektromobiliu arba elektrobusu.

Tauragės rajono ugdymo įstaigos suplanavo ir įgyvendino sveikatinimo renginius mokiniams, darželinukams. Europos judumo savaitę vyko viktorinos, įvairios edukacijos apie judumo svarbą ir tikslus. Apie darnaus judumo svarbą ir Tauragės pažangą šioje srityje plačiau papasakojo Tauragės rajono garbės ambasadorė Rūta Lukošiūnaitė.

Apie darnaus judumo svarbą parengti plakatai, kurie pakabinti visose miesto autobusų stotelėse. Plakatuose nurodyti įvairūs faktai, susiję su darniu judumu. Taip pat priminta apie nemokamą viešąjį transportą, dviračių saugyklas ir kitas žaliąsias idėjas, pateikti moksliniai duomenys apie darnaus judumo naudą gamtai ir žmogui.

Europos judumo savaitės kulminacija tapo Diena be automobilio, kuri kasmet skelbiama rugsėjo 22-ąją. Šią dieną žmonės buvo raginami bent tą vieną visiškai nesinaudoti savo automobiliu. Tauragėje buvo uždaryta Bažnyčių gatvė, joje vietoje įprasto automobilių eismo, vyko šokių, krepšinio, badmintono ir kiti užsiėmimai. Gatvėje vietos neliko taršioms transporto priemonėms, tačiau akį džiugino pėstieji, dviratininkai, paspirtukininkai ir visi, kurie prisijungė prie organizuojamų veiklų,

Dėkojame visiems Europos judumo savaitės renginių organizatoriams ir dalyviams!

[ngg src=”galleries” ids=”100″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Pasidalinkite
Scroll to Top