Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Europos paveldo diena Tauragėje „Architektūrinis paveldas: langas į praeitį, durys į ateitį“

Rugsėjo 18 d. Lietuvoje bei visoje Europoje startavo Europos paveldo dienos. Tai kasmetinė iniciatyva, sujungianti daugybę Europos šalių ir skatinanti atrasti bei pažinti kultūros paveldą iš naujo.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyrius prisijungė prie šios iniciatyvos parengęs renginių programą „Europos paveldo dienos Tauragėje „Architektūrinis paveldas: langas į praeitį, durys į ateitį“.

Rugsėjo 19 d. Renginių ciklas prasidėjo spaudinių ir nuotraukų paroda „Tauragės architektūrinis paveldas: langas į praeitį, durys į ateitį“ pristatymu. Paroda ypatinga tuo, kad eksponuojamomis nuotraukomis pasidalino tauragiškiai ir miesto svečiai, taip parodydami, jog paveldas gyvas tik tada, kai jį atrandame ir puoselėjame kartu. Organizuojant spaudinių ir nuotraukų parodą suorganizavo Tauragės rajono savivaldybės B. Baltrušaitytės  viešosios bibliotekos informacijos skyriaus vyriausioji specialistė Laima Pikčiūnienė.

Tauragiškiai išklausė Dr. Gedimino Kasparavičiaus paskaitą „Modernėjančios Tauragės ženklai: 1918–1940 m.“ Charizmatiškas lektorius aiškiai pateikė žinias, vaizdinę medžiagą, tauragiškiams lektoriaus pasakojimas paliko didelį, jaukų, malonų įspūdį.

Po paskaitos dalyviai leidosi į ekskursiją autobusu „Atrask Tauragę tarpukario architektūroje ir pramonės pavelde!“. Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ istoriko Imanto Tamošausko pasakojimai ekskursijos metu atskleidė ne tik architektūros pavyzdžius, bet ir įdomias istorijas apie miestui svarbius pastatus, jų paskirtį bei žmones, palikusius pėdsaką mūsų krašto kultūroje. Ilgametė „Keramikos-Bastilijos“ darbuotoja Birutė Jokšienė ekskursijos dalyviams pristatė „Bastilijos“ pastatą, jo praeities gyvavimą iki šių dienų.

Rugsėjo 18-26 dienomis nemokamas krašto muziejaus „Santaka“ ir jame vyksiančių parodų lankymas:

  • „Laisvės bendraamžiai – 35 metai istorijų“
  • Godos Lukaitės „Amžinesnis miškas“ (Pilies parodų salė);
  • Justinos Tulaitės „Šmėkščiojimai“ ir Camera Obscura kambarėlis;
  • Ritos Grikšienės „Žemė – vabzdžių planeta“ (Fotografijos galerija).

Visi renginiai ir parodos – nemokami.

Organizatorius: Tauragės rajono savivaldybė.
Partneriai: Tauragės B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka ir Tauragės krašto muziejus „Santaka“

 

Įvertinkite paslaugos suteikimą!
[Vertinimai: 0 Vidurkis: 0]
Pasidalinkite
Į viršų