Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Europos Sąjungos parama – užtikrina pozityvią regiono raidą bei stabilumą

Europos Sąjungos struktūriniai fondai teikia regionams įvairią finansinę paramą. Europos Sąjungos parama mažina socialinius ir ekonominius skirtumus tarp Europos Sąjungos šalių narių bei atskirų regionų.  Panaudodamos Europos Sąjungos fondų investicijas, Lietuvos regionų savivaldybės vykdo įvairius projektus viešojo transporto, infrastruktūros, energetikos ir kitose srityse.

Žaliosios Tauragės idėja

Dar visai neseniai, spalio 21 dieną, vykusiame Tarptautiniame transporto inovacijų forume Tauragė paskelbta žaliausia savivaldybe, padariusia didžiausią proveržį žaliosios infrastruktūros vystyme (įrengtas elektromobilių įkrovimo stoteles, naujus elektrobusus, modernų gatvės apšvietimą ir kt.).

Tauragė – vienas pirmųjų miestų Lietuvoje Europos Sąjungos fondų lėšomis įsigijęs elektrinių autobusų. Nuo 2020 m. rugpjūčio 1 d. visi keleiviai miesto ir priemiesčio reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutais Tauragės rajone yra vežami nemokamai. Tikimasi, kad suteikus nemokamo visuomeninio transporto galimybę daugiau gyventojų ir dažniau atsisakys nuosavų automobilių ir palaikys žalios Tauragės idėją.

„Kai startavome su nemokamo transporto idėja, priemiestyje keleivių srautas augo 40 proc., mieste – net 60 proc. Tai stiprus šuolis aukštyn“,– sako Tauragės autobusų parko direktorius Rimantas Martinavičius.

Jau daugiau nei metus Tauragės gatvėmis važinėja 3 elektriniai autobusai, numatyta, kad 2 nauji elektrobusai Tauragę pasieks gruodžio mėnesį, o dar 5 elektriniai autobusai yra planuose. 

„Įsigijus elektrinius autobusus pagerinta viešojo transporto paslaugų kokybė, padidintas viešojo transporto patrauklumas. Šie veiksniai paskatino gyventojus labiau naudotis viešuoju transportu“,– teigia administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė.

Skaičiuojama, kad per metus nauji elektrobusai sutaupo apie 20 tūkst. eurų. Ankstesni Tauragės autobusų parko autobusai aplinką teršdavo į gamtą išmesdami apie 20-24 tonas CO2, turimi nauji dyzeliniai autobusai į aplinką išmeta mažiau CO2 – apie 10-15 tonų, o elektrobusai pasižymi nuline emisija.

Elektroninė keleivių informavimo sistema

Siekiant didinti viešojo transporto patrauklumą, planuojama įdiegti papildomų naujovių, t.y. įrengti elektroninę keleivių informavimo sistemą stotelėse ir autobusuose, kur realiu laiku būtų galima stebėti kada atvyks autobusas ar kitą keleiviams aktualią informaciją

Kad viešasis transportas būtų patogus ir patrauklus gyventojams taip pat svarbu padidinti autobusų maršrutų ir stotelių skaičių bei važiavimo dažnį. Pasak Tauragės autobusų parko direktoriaus R. Martinavičiaus, nauji elektriniai autobusai leidžia įgyvendinti šiuos tikslus. Reaguojant į gyventojų prašymus yra sudaromi nauji elektrinių autobusų maršrutai. Didėjant viešojo transporto patogumui jau pastebimas besikeičiantis gyventojų požiūris į keliavimą viešuoju transportu, kuris teigiamai vertinamas kur kas dažniau nei prieš keletą metų.

Kiti su Europos Sąjungos parama įgyvendinti projektai

Savivaldybė pagal Europos Sąjungos sanglaudos politiką įgyvendino daug svarbių projektų (Tauragės pilies rūsio sutvarkymas ir pritaikymas kultūrinėms veikloms, Apleistos teritorijos buvusiame kariniame miestelyje sutvarkymas ir pritaikymas bendruomenės poreikiams, Kraštovaizdžio (Zumpės) formavimas ir ekologinės būklės gerinimas Tauragės mieste, Skaudvilės miesto infrastruktūros sutvarkymas, Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ modernizavimas ir kt.).

Žaliosios politikos projektai yra vienas iš savivaldybės prioritetų, tačiau nėra pamirštos ir kitos gyventojams aktualios sritys. Įgyvendinami didelės apimties vandentiekio ir nuotekų tinklų renovacijos bei plėtros projektai, tvarkomos vandentiekio ir nuotekų tinklų valymo sistemos, plečiama centralizuota vandens tiekimo sistema.

Su Europos Sąjungos parama įrengtos modernios vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo sistemos bei išplėsti jų tinklai kaimo gyvenvietėse. Šiuo metu vykdomas projektas „Paviršinių nuotekų sistemų tvarkymas Tauragės mieste“, taip pat finansuojamas iš Europos Sąjungos sanglaudos fondų lėšų. Projekto tikslas – sumažinti Tauragės miesto užtvindymo paviršinėmis nuotekomis riziką ir neigiamą poveikį aplinkai bei ekonomikai.

Vandentvarkos projektais siekiama vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo paslaugų prieinamumo ir efektyvumo. Planuojami vandentvarkos projektai yra siejami su aplinkos apsauga ir žmonių sveikata. Siekiama, kad iki 2023 m. 98 proc. gyventojų būtų sujungti į vieną vandentiekio ir nuotekų sistemą, todėl Tauragės aglomeracijoje ypatingas dėmesys skiriamas miestui ir aplinkiniams kaimams, kurie susijungia į vieną bendrą vandentiekio ir nuotekų tinklų sistemą. Dėl šios priežasties, ateities projektai bus orientuoti ir į kaimiškas vietoves. Vienas iš projektų – „Nuotekų tvarkymo sistemų plėtra Tauragės rajone, Mažonų gyvenvietėje“. 2021-2023 m. planuojama įrengti nuotekų tinklus, nuotekų siurblines bei nuotekų valymo įrenginius. Prie nuotekų tinklų planuojama prijungti 145 būstus.

Kitas, netolimos ateities, projektas – „Fotovoltinės saulės šviesos energijos elektrinė Tauragės nuotekų valymo įrenginiuose“. Įgyvendinus projektą bus įrengti saulės šviesos energijos moduliai, kurių pajėgumas – 250 kW. Pagaminta elektros energija bus aprūpinamas nuotekų valymo įrenginių darbas. Šalia to, modernizuotoje Tauragės nuotekų valykloje yra pastatyti dumblo perdirbimo įrenginiai, kuriuose itin efektyviai tvarkomas susidarantis dumblas. Proceso metu išgautos biodujos naudojamos elektros energijos ir šilumos gamybai, dumblo džiovinimui bei savoms nuotekų valyklos reikmėms.

Taip pat sukurta ir plėtojama buitinių atliekų tvarkymo sistema, plečiama jų surinkimo infrastruktūra. Projektas „Tauragės regiono komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra“ vykdomas atsižvelgiant į 2014-2020 m. Europos sąjungos fondų investicijų veiksmų programos prioritetą: aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos.

Tauragėje įrengti nauji antžeminiai ir požeminiai atliekų konteineriai. Šiuo metu Tauragės regione yra įrengtos 106 antžeminės ir 34 požeminės konteinerinės aikštelės. Įvertinus tekstilės atliekų konteinerių poreikį Tauragės rajone 2019 metais buvo įrengti pirmieji nereikalingiems drabužiams ir tekstilės atliekoms skirti konteineriai. Gyventojų patogumui, rajone šiuo metu pastatyta 18 tekstilės konteinerių.

Siekiant kito tikslo – sukurti ir plėtoti atliekų rūšiuojamojo surinkimo ir paruošimo naudoti pakartotinai infrastruktūrą, Tauragės regione esanti didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelė yra pritaikyta atliekų paruošimui panaudoti pakartotinai.

Taigi, Europos sąjungos parama užtikrina regiono pozityvią raidą bei stabilumą. Europos sąjungos parama yra didžiulė galimybė siekti geresnio rytojaus gyventojams. Investicijos atliepia žmonių poreikius ir padeda spręsti jų problemas.

 

Įvertinkite paslaugos suteikimą!
[Vertinimai: 0 Vidurkis: 0]
Pasidalinkite
Į viršų