Tauragės krašto muziejus „Santaka“ su partneriais įamžino vokiečių bendrijos „Edel Weiss – Wolfskinder“ Tauragės skyriaus „vilko vaikų “ istorijas. Filme įamžinti 14-os žmonių prisiminimai.
„Vilko vaikai: nutylėtos tragedijos įamžinimas“ premjera bus rodoma šiandien Tauragės krašto muziejaus „Santaka “ Youtube kanale, pradžia – 19.00 valandą.
„Vilko vaikai“ – itin specifinė vaikų grupė patyrusi be galo sudėtingas aplinkybes ir sąlygas, badą, prievartą ir kitus sunkumus. Tai vaikai iš Vokietijos dalies vadinamos Rytų Prūsija, Karaliaučiaus krašto 1944–48 buvo atskirti nuo šeimų arba liko našlaičiais. Jų buvo apie 7000. Vieni badaudami atėjo į Lietuvą, kitus į Lietuvą parsiveždavo Karaliaučiaus kr. (nuo 1946 Kaliningrado sr.) turguose prekiaujantys lietuvių ūkininkai (vaikus jiems palikdavo motinos ar giminaičiai), kartais moterys juos imdavo eidamos elgetauti. Daugiausia tokie vaikai dirbo valstiečių ūkiuose. Šie vaikai Lietuvoje gyveno nelegaliai: Kaliningrado srities vokiečiai SSRS valdžios buvo laikomi užsieniečiais, iki 5 dešimtmečio pabaigos neturėjo teisės gyventi Lietuvoje. Daugelis 1940 bei vėliau gimusių ir Lietuvoje atsidūrusių vilko vaikų buvo įvaikinti; neįvaikintiems vyresniems vaikams, kad galėtų įsidarbinti, dažnai būdavo gaunami suklastoti dokumentai su kitu vardu, gimimo vieta, lietuvių tautybe. Nemokėdami kalbos, išbadėję, ne vienas pasiligoję ir silpni patyrė itin sunkią dalią.
Projektą „Vilko vaikai: nutylėtos tragedijos įamžinimas“ finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė.
Nuoroda į filmą: https://www.youtube.com/watch?v=lmbLJshH-SA