2024 m. sausio 24–25 dienomis, prasidėjus staigiam atšilimui, į Jūros upę nuslinko nemaža dalis šlaito, daugiamečiai medžiai bei dalis pėsčiųjų ir dviračių tako. Dėl susidariusios situacijos sausio 25 dieną, 10 val. surengtas Tauragės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdis, o tos pačios dienos vakare Tauragės mieste paskelbta ekstremalioji situacija.
Vėliau, pagal 2023 m. rugpjūčio mėnesį pasirašytą sutartį, buvo atlikti geologiniai tyrimai. Atsižvelgiant į ekspertų pastabas atliktas zondavimas ir grunto laboratoriniai tyrimai, parengtas topografinis planas/nuotraukos Lidar.
Įvertinus turimus duomenis, gautos specialistų išvados dėl nuošliaužos/nuoplovos priežasčių: „Nuošliauža susiformavo šlaito vandentakos srityje, kur visi paviršiniai sniego tirpsmo ir lietaus vandenys subėga į žemiausią šlaito keteros (viršaus) dalį. Vanduo (gruntiniai vandenys (šaltiniai) ir lietaus nuotekos), tekėdamas šlaitu, prisotino technogeninį (supiltą) gruntą, suformavo jį iki plaukiančios konsistencijos (pulpos) ir ši, netekusi pastovumo, stačiu šlaitu nuplaukė žemyn į Jūros upę. Šią šlaito deformaciją įtakojo ir atlydys, kai atitirpo sniego danga ir įšalęs šlaito žemės paviršius.“
Balandžio 18 dieną, Tauragės rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį su UAB „Hidroterra“ dėl dalies Jūros upės šlaito nuo Dariaus ir Girėno g. Iki J. Tumo – Vaižganto g., Tauragės mieste (prie „Versmės“ gimnazijos), nuošliaužos padarinių pašalinimo (avarijos grėsmės pašalinimo) ir šlaito sutvirtinimo projekto parengimo darbų. Sutarties terminas – 3 mėn.