Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Gintarė Rakauskienė: „Radau kolegas, kurie nuoširdžiai dirba tauragiškių labui“

Balandžio 2 d. Tauragės rajono savivaldybės taryba rinkosi į neeilinį posėdį, kuriame svarstė klausimą dėl Gintarės Rakauskienės paskyrimo į Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas. Tarybos pritarimu G. Rakauskienė paskirta į minėtas pareigas. „Sprendimą dirbti šiose pareigose priėmiau todėl, nes tikiu, kad eidama administracijos direktoriaus pareigas savo žiniomis ir patirtimi prisidėsiu prie Tauragės rajono gerovės kūrimo. Prisijungiau prie Tauragės rajono savivaldybės komandos, nes rytojų kuriame šiandien“, – per tarybos posėdį kalbėjo Gintarė Rakauskienė.

Gerb. direktore, prieš sutinkant su šiuo pasiūlymu teko daug ką pasverti ar tiesiog tai priėmėte kaip naują gyvenimo galimybę?

Tikrai teko daug pasverti, nes esu dviejų mergaičių mama, žmona taip pat ir UAB „Dunokai“ vadovės pareigos buvo man svarbios, daug įdėta energijos, nuveikta nemažai darbų. Todėl sprendimas nebuvo lengvas. Priėmiau šį iššūkį pasitarusi su šeima ir su savimi. Pasiryžau, nes manau, kad savo sukauptą patirtį ir žinias galiu panaudoti prisidėdama prie Tauragės rajono savivaldybės gyventojų gerovės kūrimo.

Už Jūsų kandidatūrą balsavo 22 tarybos nariai. Jūsų manymu, kas lėmė tokį didelį tarybos narių pasitikėjimą?

Turbūt reikėtų paklausti pačių tarybos narių, tačiau, manau, jog palaikymą lėmė tai, kad viešojo administravimo srityje nesu naujokė. Ankstesni mano darbai buvo susiję su Tauragės gyventojams svarbiais klausimais – daugiabučių namų administravimu, daugiabučių namų atnaujinimu (modernizavimu), komunalinių paslaugų teikimu. Tikriausiai politikų pasitikėjimą nulėmė darbinė patirtis ir sukauptos žinios.

Nuo balandžio 19 dienos jau esate savivaldybės administracijos vadovė. Kokie pirmieji darbo įspūdžiai?

Geri, pirmosiomis dienomis nuo informacijos kiekio svaigo galva, bet gerąją prasme. Tačiau labai džiaugiausi, nes atėjusi radau kolegas, kurie nuoširdžiai dirba tauragiškių labui, kiekvieną minutę yra ieškoma geriausio sprendimo tauragiškiams svarbiais klausimais. Todėl džiaugiuosi prisijungusi prie šios iniciatyvios Tauragės rajono savivaldybės komandos.

Anksčiau vadovavote UAB „Dunokai“, dirbote daugiabučių gyvenamųjų namų administravimo tarnybos vadove UAB Tauragės šilumos tinklai. Kuo vadovaujant savivaldybės administracijai pasitarnaus ankstesnėse pareigose įgyta patirtis?

Vadovavau UAB „Dunokai“ – įmonei, teikiančiai komunalines, pakuočių surinkimo paslaugas Tauragės miestui. Taip pat ji atlieka asfaltavimo darbus. UAB Tauragės šilumos tinklai dirbau daugiabučių namų administravimo tarnybos vadove, šios tarnybos funkcija – daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos įgyvendinimas pagal LR Vyriausybės patvirtintą programą. Visos šios sritys labai aktualios ir savivaldybės administracijos darbe, todėl, manau, kai vadovas turi patirties žemesnės grandies darbuose, tai labai naudinga, nes įsigilinama į problemas iš esmės.

Kokie darbai laukia šiais metais?

Jų daug. Pareigas pradėjau eiti, kai 2021 metų biudžetas jau buvo patvirtintas, todėl pagrindinė užduotis šiemet – tinkamai įgyvendinti patvirtintas programas, organizuoti sklandų administracijos darbą. Labai džiaugiuosi, kad galėsiu prisidėti įgyvendinti naują, pirmą kartą patvirtintą programą Tauragėje. Tai „Dalyvaujamasis biudžetas“, padedantis kartu su gyventojais spręsti kaip panaudoti lėšas. Šios programos privalumas – gyventojai siūlo idėjas rajonui ir balsuodami renka labiausiai patikusias. Šiuo metu vyksta gyventojų balsavimas dėl pateiktų idėjų, tad labai laukiame rezultatų, kad tauragiškių idėjos būtų įgyvendintos.

Nors ši kadencija jau įpusėjusi, bet dar yra laiko bent kai kuriems tikslams pasiekti. Tad kokius tikslus puoselėjate ir kaip jų sieksite?

Savivaldybės administracija yra užsibrėžusi įgyvendinti daug svarbių projektų tauragiškiams. Tai miesto centrinio turgelio atnaujinimas, kino teatro salių įrengimas, arenos statybos rangos darbų pirkimo procedūros ir dar daug kitų darbų, kurie svarbūs Tauragės rajono gyventojams. Iki kadencijos pabaigos dirbdama Tauragės rajono savivaldybės komandoje dėsiu visas pastangas, kad suplanuoti darbai vyktų sklandžiai. Tačiau pagrindinis tikslas – patenkinti Tauragės rajono gyventojų poreikius, padėti jiems, kad viešosios paslaugos būtų prieinamos kiekvienam pačiu patogiausiu ir priimtiniausiu būdu.

Jūsų manymu, kokie Tauragės rajono privalumai ir kaip pavyksta juos panaudoti, kuriant krašto žmonių gerovę?

Vienas iš nedidelio miesto privalumų – mažesni atstumai, didesnis mobilumas. Į darbą gali nuvykti per 5–10 min. Tad lieka daugiau laiko šeimai, kavos puodeliui ir tikslų įgyvendinimui. Laiko požiūriu Tauragė jį taupo. Taip pat, be abejo, švaresnė aplinka. Tauragė šioje srityje gali pasidžiaugti daug kuo – nuo elektrinių miesto autobusų, kuriais kelionės, beje, visiems tauragiškiams yra nemokamos, sparčiai įrengiamų elektromobilių įkrovos stotelių, iki gyventojų įpročių daug kur keliauti pėsčiomis. Be to, įgyvendinant regioninės plėtros pilotinį projektą Taurage+ planuojama mieste įrengti aplinkkelį, siekiant mažesnės automobilių dujų emisijos miesto centre. Taip pat rajone plėtojamos verslo paramos programos, siekiama kurti gerai apmokamas darbo vietas. Puikūs pavyzdžiai – sėkmingai veikiantis Tauragės industrinis parkas, viena didžiausių Lietuvoje pieno perdirbėjų „Vilvi group“ (Buvusi Vilkyškių pieninė). Savivaldybė ypatingai rūpinasi šeimų gerove – moksleiviai mokslo metų pradžioje gauna nemokamus priemonių rinkinius – esame pirmieji šalyje, įgyvendinantys tokią idėją. Neseniai Tauragėje atidarytas naujas baseinas, puikiai įrengti bendruomenių namai, jaunimo erdvės, atnaujinamos mokyklos, organizuojami šeimadieniai, viena po kitos dygsta vaikų žaidimų aikštelės. Ypatingas dėmesys skiriamas bendruomenių rėmimui, Tauragės rajonas – labai bendruomeniškas kraštas. Sunku net viską paminėti. Tiesiog manau, kad žmonės įvertina regionų privalumus ir kad čia puikios sąlygos kurti verslą, šeimą.

Beje, šiltėjantys orai vis daugiau žmonių vilioja pakeliauti po Lietuvą. Dėl ko būtų verta atvykti į Tauragės rajoną?

Kaip žinoma, pro Tauragę teka Jūros upė. Tai puikus traukos centras, smagu pasivaikščioti krantine. Turime Taurų nuotykių parką, kuris įkurtas privačia iniciatyva, taip pat puikų paplūdimį, vandenlenčių parką „Liberty beach“. Neseniai duris atvėrė atsinaujinęs Tauragės krašto muziejus „Santaka“, savo technologijomis išsiskiriantis visoje šalyje, įsikūręs pagrindiniame Tauragės architektūriniame traukos centre – Pilyje, dar turintis net kelis padalinius – Tremties ir rezistencijos muziejų, Skaudvilės muziejų. Tauragėje vyksta gilias tradicijas turintys meno renginiai, muzikos festivaliai – Tauragės tarptautinis muzikos festivalis, „Džiazo dienos Tauragėje“, kasmet išradingumu stebinanti Tauragės miesto šventė. Verta atvykti ir dėl gamtos turtų – į Pagramančio regioninį parką, pakeliauti dviračių maršrutais, aplankyti Lakštingalų slėnį, Molotovo gynybinės linijos pažintinį taką, Lylavos hidrografinį draustinį. Tauragėje, beje, yra be galo įdomios ir reikšmingos istorijos paminklas – paminklas Tauragės konvencijai. Tai, kas įvyko šalia Tauragės prieš daugiau nei 200 metų, vadinama reikšmingiausiu pasipriešinimo aktu Prūsijos istorijoje ir žingsniu, pakreipusiu Europos istoriją kita tėkme. Tad mūsų krašte tikrai yra ką nuveikti tiek ieškantiems gamtos prieglobsčio, tiek pramogų, tiek norintiems pagilinti istorijos žinias!

Interviu publikuotas leidinyje „Savivaldybių žinios“ 

Pasidalinkite
Scroll to Top