Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Globalios Tauragės hakatonas – virtualus idėjų maratonas pritraukęs daugiau kaip 1700 žiūrovų ir dalyvių iš viso pasaulio

Gruodžio 27-30 dienomis įvyko pirmasis Globalios Tauragės hakatonas. Virtualus idėjų maratonas pritraukė daugiau kaip 1700 žiūrovų ir dalyvių iš viso pasaulio. Hakatone dalyvavo atstovai iš Airijos, Australijos, Danijos, Vokietijos, Švedijos ir Lietuvos miestų – Tauragės, Vilniaus, Kauno ir Pagėgių. Dalyviams talkino ir padėjo savivaldybės atstovai, seimo nariai, technikos inžinieriai, komunikacijos specialistai, mokytojai, pedagogai, studentai, gamtininkai, projektų vadovai, jaunimo reikalų, kultūros srities, rinkodaros specialistai, verslininkai, architektai, miesto planuotojai, inovatoriai ir kiti.

Keturias dienas trukusiame renginyje generuotos idėjos, kaip spręsti Tauragės rajono ir čia esančių erdvių ar vietų įveiklinimo problemas, pasiūlyti alternatyvūs ir inovatyvūs sprendimo būdai, kaip Tauragę paversti dar sveikesniu, žalesniu, švaresniu, išmanesniu ir judresniu rajonu. Geriausių idėjų autoriai, sprendę Tauragės Hipodromo įveiklinimo, žaliosios Tauragės ir orientavimosi į atsinaujinančią energetiką bei Pagramančio regioninio parko įveiklinimo iššūkius, apdovanoti piniginiais prizais nuo 100 iki 300 eurų. 

Komisijos, kurią sudarė Lietuvos Respublikos Seimo narė Aušrinė Norkienė ir  Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariai Darius Stankus ir Giedrė Stulginskienė, sprendimu 1-ąją vietą laimėjo tauragiškė Kornelija Jurevičiūtė. Ji pristatė veiksmų planą, kuriuo vadovaujantis Pagramančio regioninis parkas galėtų pritraukti daugiau lankytojų.  2 vietos nugalėtoju tapo Hipodromo įveiklinimo viziją pristatęs Lietuvos Respublikos seimo narys Romualdas Vaitkus, žadėjęs laimėtą prizą skirti kilniems tikslams. 3-ioji vieta skirta Eimantui Kiseliovui ir Aurimui Butkevičiui. Jie pristatė žaliosios Tauragės viziją. 

Hakatoną organizavo Globalios Tauragės Ambasadorė Švedijoje ir Australijoje, Openhack įkūrėja, Globalios Lietuvos Lyderių Apdovanojimų 2020 nominantė Monika Lionaitė ir Tauragės rajono savivaldybės administracija. 

Daugiau informacijos apie nugalėtojus ir jų idėjas galite rasti ČIA.

Pasidalinkite
Scroll to Top