Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Griežtėja baudos už šiukšlinimą prie konteinerių

Lietuvoje griežtėja baudos už šiukšlinimą prie konteinerių – nuo šiol pažeidėjai iškart sulauks ne įspėjimo, o piniginės baudos. Prie konteinerių palikus didelių gabaritų ar kitas atliekas, asmenims bus skiriama bauda nuo 30 Eur iki 140 Eur, o už pakartotinai padarytą nusižengimą grės nuo 140 Eur iki 600 Eur bauda.

Šiukšlinimas prie konteinerių yra opi problema, prie jų esančios vaizdo kameros nuolat fiksuoja atliekų tvarkymo pažeidimus. Prie konteinerių paliekamos didelių gabaritų atliekos (seni baldai, kilimai, langai, durys, automobilinės kėdutės, naudotos padangos, vežimėliai, talpos ir kitos buityje susidarančios didelių matmenų atliekos). Šių atliekų negalima išmesti į buitinius konteinerius ar pastatyti šalia jų – minėtas atliekas reikia pristatyti į didelių gabaritų atliekų surinkimo (priėmimo) aikštelę, adresu Paberžių g. 14A, Tauragėje. Atliekos į šią aikštelę iš Tauragės rajono savivaldybės gyventojų yra priimamos nemokamai.

Nors vykdoma griežtesnė kontrolė, akylai stebimos vaizdo kameros ir skiriamos administracinės nuobaudos, pagrindinis viso to siekis – ne nubausti, o paskatinti gyventojus rūšiuoti, informuoti ir šviesti apie atliekų rūšiavimo naudą.

Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras šiuo metu taip pat vykdo Tauragės individualių namų gyventojų rūšiavimo konteinerių patikras, kurių metu fiksuojami netinkamo rūšiavimo atvejai. Nustačius, kad konteineriuose netinkamai išrūšiuotos atliekos – jie netuštinami. „Informuojame, kad ir toliau bus vykdomos tokios patikros, netinkamai išrūšiuotos atliekos nebus išvežamos, o gyventojai turės persirūšiuoti savo konteinerių turinį“, sakė UAB TRATC atstovai.

Primename, kad į rūšiavimo konteinerius negalima dėti elektros prietaisų, automobilių ardymo atliekų, statybos ir griovimo atliekų, tepalais ar cheminėmis medžiagomis užterštos pakuotės, drabužių, batų, tekstilės ir kt.

Atliekas rūšiuokite tinkamai ir išvenkite nemalonių situacijų! 

Pasidalinkite
Scroll to Top