Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Gyventojai kviečiami pasirinkti elektros energijos tiekėjus

Lietuva prisijungia prie daugumos Europos sąjungos šalių, kuriose visi vartotojai gali pasirinkti tinkamiausią elektros energijos tiekėją. Iki šiol gyventojai mūsų šalyje elektros energiją pirko iš visuomeninio tiekėjo, o jos kainą nustatė Valstybinė energetikos reguliavimo taryba.

Pokytis bus įgyvendinamas nuosekliai per trejus metus. Gyventojai bus įtraukti į vieną iš trijų etapų pagal tai, kiek elektros energijos sunaudoja. Apie tai bus  informuojama asmeniškai. Socialiai pažeidžiami gyventojai pateks į paskutinį etapą ir tiekėją rinksis 2022-aisiais metais. 

Kas keičiasi?

Valstybė nebereguliuos elektros energijos kainos. Nebeliks visuomeninio elektros energijos tiekėjo – ją gyventojams perduos kelios licenciją tam gavusios privačios įmonės. Toks pokytis jau buvo įgyvendintas mobiliojo telefono ryšio, interneto, bankų ir kituose sektoriuose.

Kodėl vyksta šis pokytis?

Lietuva yra įsipareigojusi panaikinti monopolines sąlygas elektros energijos rinkoje ir šį procesą pradėjo dar 2009-aisiais, o dabar žengia paskutiniuosius žingsnius. Estija tai padarė 2013 m., o Latvija – 2015 m. 

Kaip reikia pasirinkti tiekėją?

Prasidėjus tam tikram etapui, tiekėjai su jumis susisieks ir pateiks pasiūlymus patys. Galite nelaukti savo etapo ir tiekėją pasirinkti jau dabar, patys susisiekdami su tiekėju. Tiekėjų buičiai sąrašą rasite adresu www.pasirinkitetiekeja.lt

Nuspręskite patys, iš ko pirksite elektros energiją savo namams. 

Informacinis lankstinukas

 

 

Pasidalinkite
Scroll to Top