Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Gyventojams ir verslui – apie mažiau taršių transporto priemonių skatinimą

Penktadienį, balandžio 30 d., 10 val. Aplinkos ministerija ir Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kviečia į nuotolinį renginį apie mažiau taršių judumo priemonių finansavimą Klimato kaitos programos lėšomis.

Bus pristatytos skatinimo galimybės fiziniams asmenims ir įmonėms, norintiems įsigyti elektromobilius, subsidijos gyventojams, utilizavusiems taršų automobilį ir perkantiems mažiau taršius automobilius, elektrinius motociklus ar mopedus, taip pat finansinė parama atsikračiusiems seno automobilio ir įsigijusiems viešojo transporto bilietus, paspirtukus, dviračius, ketinantiems naudotis dalijimosi paslaugomis.

Kompensacinė išmoka vienam fiziniam asmeniui už įsigytą naudotą elektromobilį – 2000 Eur, už naują elektromobilį – 4000 Eur. Jeigu gyventojas, prieš pirkdamas elektromobilį, sunaikino taršų automobilį, galės gauti dar 1000 eurų kompensaciją. Šiai priemonei iš Klimato kaitos programos numatyta 5 mln. eurų.

Kompensacijos mažataršiam automobiliui, elektriniam motoroleriui, elektriniam motociklui sudaro atskirą paramos už sunaikintą taršų automobilį dalį, pagal kurią kompensacinėms gyventojų išmokoms šiemet skiriama 4 mln. eurų.

Neregistruojamo transporto būdams – paspirtukams ir dviračiams, viešojo transporto bilietams ir dalijimosi paslaugoms kompensuoti numatyta 6 mln. eurų.

Iš šių metų Klimato kaitos programos 161,6 mln. eurų sąmatos net 57 mln. eurų bus skirta gyventojų ir įmonių tvaraus transporto ir judumo būdams subsidijuoti.

Renginio metu jo dalyviai bus supažindinti su paraiškų kompensacijoms gauti teikimo tvarka, sužinos, kokius dokumentus reikia pateikti, galės užduoti rūpimus klausimus. Bus pristatyti Elektromobilių įsigijimo juridiniams asmenims skatinimo ir Visuomeninio transporto ir kitų alternatyvių mažiau taršių judumo priemonių fiziniams asmenims skatinimo tvarkų pakeitimai ir naujovės.

Renginio dalyviai kviečiami iš anksto susipažinti su pakeitimų projektais:

Renginys vyks per „Microsoft Teams“ platformą. Ketinantieji dalyvauti prašomi užsiregistruoti ČIA iki balandžio 29 d. darbo dienos pabaigos. Užsiregistravusieji nurodytu el. paštu gaus prisijungimo nuorodą.

Aplinkos ministerijos informacija

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top