Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Holokausto aukoms atminti – pasaulinė akcija „We remember“ – „Mes prisimename“

Sausio 27-ąją minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena. Šią dieną Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė kviečia gyventojus prisijungti prie pasaulinės atminimo akcijos #WeRemember/ #MesPrisimename ir prisiminti Holokausto aukas, liudytojus ir gelbėtojus, gyvenusius Lietuvos miestuose ir miesteliuose.
 
Prisidėti prie Atminties akcijos galima keliais būdais:
  • ant popieriaus lapo parašykite #WeRemember/ #MesPrisimename. Nusifotografuokite su šiuo ženklu. Pasidalinkite savo nuotrauka socialiniuose tinkluose;
  • tarptautines holokausto aukų atminimo dienos išvakarėse prisijunkite prie pasaulinės atminimo akcijos savo socialinių tinklų profilyje užsidėdami rėmelį #WeRemember/ #MesPrisimename. Rėmelius galite atsisiųsti ČIA.

Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena pasaulyje minima nuo 2005 metų, kai Jungtinės Tautos priėmė rezoliuciją, smerkiančią diskriminaciją, prievartą religiniu ar etniniu pagrindu ir atmetančią Holokausto neigimą. Rezoliucija taip pat paskelbė sausio 27-ąją Tarptautine Holokausto aukų atminimo diena – būtent šią dieną prieš 76 metus buvo išvaduota Aušvico koncentracijos stovykla.

Pasidalinkite
Scroll to Top