Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Į Tauragę pristatyti dar du nauji elektrobusai

Sausio 11 dieną į Tauragės autobusų parką pristatyti dar du nauji elektriniai autobusai, o kartu su jais tauragiškiams ruošiami ir papildomi, susisiekimą gerinantys, maršrutai.

Į Tauragę pristatyti 2021-ųjų metų „Karsan atak elektric“ žemagrindžiai, vienaaukščiai (M3CE klasės) elektra varomi autobusai, talpinantys iki 50 keleivių. Naujieji elektrobusai vienu įkrovimu gali nuvažiuoti iki 300 km. Elektrinis 230 kW variklis puikiai veikia tiek vasarą, tiek šaltą žiemą, maksimalus autobusų greitis – iki 85 km/val. Elektrinio autobuso salonas puikiai apšildomas, apšvietimui naudojama LED technologija, keleivių ir vairuotojų saugumui užtikrinti įrengtos vaizdo stebėjimo sistemos, leidžiančios stebėti visą transporto priemonės saloną.

Ekologiški autobusai yra pritaikyti žmonėms su negalia. Žemos grindys leidžia lengvai įlipti, ar įvažiuoti vežimėliais. Naujieji elektriniai autobusai užtikrina aukščiausios kokybės kelionę.

Tauragei pristatytus elektrinius autobusus įvertinto ir Tauragėje apsilankiusi Susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė. Viceministrė pasidžiaugė rajone vykdoma viešojo transporto plėtra ir savivaldybės vykdomais žaliaisiais, aplinką tausojančiais, sprendimais.

„Tauragė tampa darnaus judumo lydere regione. Labai džiaugiuosi galėdama matyti realius pokyčius, prie kurių prisideda ir Susisiekimo ministerija. Tikiuosi, kad Tauragės krašto žmonių indėlis į darnų judumą: nemokamas viešasis transportas, keleiviams pritaikyti patogūs maršrutai, nauji elektra varomi autobusai, patogiose vietose įrengtos elektromobilių įkrovimo stotelės, atnaujinti ir išplėtoti dviračių takai, darniai prisidedantys prie dviračių Lietuvos kūrimo, bei panašios iniciatyvos įkvėps ir kitus Lietuvos regionus,“ – sako susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė.

Tauragėje seni, neefektyvūs ir neekologiški autobusai vis sparčiau keičiami ekonomiškais elektriniais autobusais, nuosekliai didinamas viešojo transporto patrauklumas, peržiūrimi maršrutai. Ankstesni Tauragės autobusų parko autobusai aplinką teršdavo į gamtą išmesdami apie 20-24 tonas CO2, turimi nauji dyzeliniai autobusai į aplinką išmeta mažiau CO2 – apie 10-15 tonų, o elektrobusai pasižymi nuline emisija.

Iki šios dienos Tauragės autobusų parkas turėjo tris elektrobusus, šiandien šis skaičius padidėjo iki penkių, o iki 2023 metų pabaigos tikimasi turėti net dvylika elektrinių autobusų.

Kartu su naujaisiais autobusais į Tauragę atkeliaus ir nauji, susiekimą gerinantys, maršrutai, kuriais, kaip ir visais kitais vietinio (miesto ir priemiesčio) reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutais, keleiviai galės važiuoti nemokamai.

Tauragės rajono viešojo transporto transformacija tęsiasi jau ne vienerius metus. Visai neseniai už naujus elektrobusus, įrengtas elektromobilių įkrovimo stoteles ir kitas žaliąsias iniciatyvas Tauragė buvo paskelbta žaliausia savivaldybe, padariusia didžiausią proveržį žaliosios infrastruktūros vystyme.

„Žaliausios savivaldybės titulas įpareigoja siekti numatytų tikslų, gerinti viešojo transporto infrastruktūrą, skatinti gyventojus rinktis ekologiškas, netaršias transporto priemones bei sudaryti palankias sąlygas nuosavą automobilį iškeisti į viešąjį transportą,“ – teigia administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė.

Naujųjų elektrinių autobusų sutarties vertė – 699 380 eurų su PVM. Šis projektas finansuojamas Europos Sąjungos paramos lėšomis pagal priemonę 04.5.1-TID-R-518 „Vietinio susisiekimo viešojo transporto priemonių parko atnaujinimas“ bei Valstybės lėšomis. Savivaldybės biudžeto lėšos šiems elektrobusams pirkti nebuvo naudojamos.

[ngg src=”galleries” ids=”159″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Pasidalinkite
Scroll to Top