Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Į Tauragės rajono savivaldybę atvyko susisiekimo ministras Marius Skuodis

Vasario 17 dieną Tauragės rajono savivaldybėje vyko susitikimas su susisiekimo ministru Mariu Skuodžiu, kelių direkcijos vadovu Remigiju Lipkevičiu bei kitais svarbiais svečiais. Susitikime buvo aptarti aktualiausi klausimai dėl kelių infrastruktūros naujinimo, finansavimo, viešojo transporto tobulinimo, taip pat buvo pasidalinta ir pasidžiaugta jau nuveiktais darbais.

 

Pirmiausiai, Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas, visos bendruomenės vardu padėkojo už greičio (kelių) matuoklio veikimo stabdymą, kuris sudarė daug nepatogumų gyventojams, verslui ir teigė, jog svarbiausia, turi būti įveiktos problemos su kuriomis susiduria gyventojai kasdieniniame gyvenime: ,,Smulkios problemos kartais yra esminės“, – sakė Tauragės rajono meras.

Aptartos svarbiausios kelių infrastruktūros temos

Susisiekimo ministras M. Skuodis džiaugėsi, jog Tauragės savivaldybė turi daug bendradarbiavimo projektų ir išsiskiria iš visų miestų dėl darnaus judumo plėtojimo. Pirmiausiai aptartos svarbiausias temos apie Tauragėje esamas problemas, įvykdytus ir būsimus projektus bei jų finansavimą. Ministras su savivaldybės atstovais aptarė pasirengimą viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės projektų (PPP) programai, kuriuo per kelis metus tikimasi išasfaltuoti net 22 miesto gatves ir bendrą savivaldybei skiriamą finansavimą rajono kelių priežiūrai. Taip pat apie ateityje numatomus darnaus judumo plano priemonių (dviračių, pėsčiųjų takai, viešojo transporto naujinimas) įgyvendinimą ir elektromobilių krovimo stotelių plėtrą.

Didėja finansavimas paprastiesiems kelių remontams

Prioritetų tvarka pirmiausia finansavimas skiriamas strateginiams projektams, vėliau kelių būklės gerinimui, tada tiltams, viadukams ir kitai kelių infrastruktūrai. Tam kad iki 2025 metų valstybinės reikšmės kelių kelių būklė nuo 38 proc. būtų pagerinta 5 proc., reikia iki 100 mln. didinti finansavimą. Planuojama per metus sutvarkyti 5 –10 tiltų, viadukų, yra sudarytas 73 objektų sąrašas ir skirtas iki 25 mln. eurų finansavimas. Šiais metais finansavimas didės kelių priežiūrai, tikimasi, kad metų eigoje, antroje pusėje atsiras galimybių pagerinti bendrą kelių būklę.  Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas R. Cipkevičius aptarė kiek didėja finansavimas paprastiesiems remonto darbams. Anksčiau, žvyrkeliams ir paprastiesiems remontams, buvo skiriama apie 27 mln., praėjusiais metais apie 60 mln. o šiais metais planuojama, kad turėtų siekti apie 100 mln. Bendras finansavimas savivaldybei didėja beveik 30%, Tauragės rajonui šiais metais skirta 550 tūkst. eurų didesnė suma.

Kelių priežiūra

Tiek kelių direkcijos vadovai važiuodami į Tauragę, tiek kelių darbuotojai ar gyventojai pastebi, kad baigiantis žiemos laikotarpiui išryškėja didžiausios kelių problemos, dėl besikeičiančios oro temperatūros daugėja duobių, todėl kelių priežiūros atstovai teigia, kad esamą situaciją galėtų pagerinti kelių paklotės įgyvendinimas, kurio finansavimui dabar nėra skiriama lėšų. AB „Kelių priežiūra“ atstovas pristatė ir sausio mėnesį duobių užtaisymui išnaudoto šalto asfalto kiekį: 2020 m. skirta 9 tonos, 2021 m. 13 tonų, o šiais metais net 28 tonos. Kelių priežiūros vadovas atkreipė dėmesį, kad bėgant laikui kelių Tauragėje daugėja, todėl labai svarbus didesnis finansavimas kelių priežiūrai.

Autobusų naujinimas ir maršrutų gerinimas

Susitikime pasidžiaugta darniųjų vystymų projektais – gautais elektrobusais. Viešasis transportas, kaip teigia Tauragės meras – yra socialinė paslauga, todėl reikia ja rūpintis, naujinti ir tvarkyti. Jau yra paskelbtas elektroninio bilieto pirkimas, laukiama agentūros atsakymo, šiuo metu vykdomas monitoringas – tiriamas keleivių važiavimas.

Po susitikimo svečiai išvyko elektriniu autobusu po Tauragės apylinkes apžvelgti įvykdytus projektus ir problemines rajono vietas.

[ngg src=”galleries” ids=”167″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Pasidalinkite
Scroll to Top