Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Ilgąjį savaitgalį paminėti Žolinei skirti renginiai

Ilgąjį Žolinių savaitgalį Tauragės rajone vyko gausybė renginių – įvairių grupių, atlikėjų pasirodymai, pramogos vaikams ir kt. Renginiai vyko Eidintuose, Juodpetriuose, Trepuose, Aukštupiuose, Pagramantyje, Dauglaukyje.

Aukštupiuose vyko tradicinė kraštiečių šventė „Niekur mielesnės vietelės už savąjį kaimą nėra“. Gyventojai buvo kviečiami į edukaciją „Ką pasakoja žolynai bei senųjų kaimo tradicijų kultūros centro folkloro kolektyvo „Vainuta“ ir ansamblio „Padkava“ pasirodymus.

Pagramantyje surengta kraštiečių šventė „Žolinė Pagramantyje 2022“. Koncertavo Pagramančio krašto dainininkai ir šokėjai, Aleksė Šlamaitė ir Perla Skalauskaitė, šokių studijos „Dance life“ šokėjai Patricija ir Dominykas, Pagramančio kultūros namų moterų vokalinis tercetas, folkloro ansamblis „Salduvė“ iš Šiaulių, grupė „Bernužėliai“, Sandros ir Viktoro duetas.

Dauglaukyje surengta šventė „Žolynėlių Žolinės…“. Pasirodymus surengė vyrų tercetas iš Pilsūdų, taip pat buvo galima apsilankyti Meidos Kedrovaitės piešinių parooje, pamatyti saviveiklininkų pasirodymus (Dauglaukio kultūros namų moterų vokalinis ansamblis, liaudiška kaimo kapela iš Pakražančio bei Dauglaukio kultūros namų vokalinis kolektyvas „Lakštutė“). Šventinį Žolinių vakarą tęsė Lietuvos balso nugalėtoja Meidė Šlamaitė, gyvo garso grupė „Kitava“ bei grupė „Pop du“.

Eidintuose šventė prasidėjo žvejų varžybomis, vėliau pasirodė Eidintų saviveiklininkai, surengtas Sartininkų kapelos „Kamana“ koncertas, pasirodė atlikėjas Paulius Stalionis. Trepuose vyko tradicinė vasaros šventė „Šakomis į dangų, šaknimis į žemę“, o Juodpetriuose surengtos sporto varžybos, parodyta muzikinė programa bei pasirūpinta pramogomis mažiesiems.

Minėtuose Žolinių renginiuose dalyvavavo rajono vicemerė Virginija Eičienė. „Džiaugiuosi, kad tradicija tapę renginiai ne tik stiprina bendruomenes, bet ir kuria naujus ryšius! Buvo malonu pasikalbėti, drauge pasidžiaugti šventine programa“,– apie šventinį Žolinių savaitgalį kalbėjo V. Eičienė.

Pasidalinkite
Scroll to Top