Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Įsimintiniausi 2022 metų projektai

2022 metais Tauragės rajone įgyvendinti svarbūs infrastruktūros, kultūros, sporto ir kitų sričių projektai. Besibaigiant metams, pristatome įsimintiniausius įgyvendintus darbus.

Martyno Mažvydo progimnazijos stadiono ir sporto salės atnaujinimas

Spalio 28-ąją oficialiai atidarytas Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos stadionas bei sporto salė. Atlikus stadiono rekonstrukciją jame įrengti bėgimo takai, futbolo aikštė su laistymo įranga, daugiafunkcė krepšinio, tinklinio, teniso aikštelė, dirbtinės dangos futbolo aikštelė, paplūdimio tinklinio aikštelė, treniruokliai, disko metimo sektorius, erdvės laisvalaikiui, taip pat įrengta apšvietimo sistema.
Atnaujintas stadionas atviras nuo 6 iki 22 val. Erdvė prieinama ne tik mokyklos bendruomenei, bet visiems tauragiškiams.

Elektriniai autobusai, švieslentės ir nauji maršrutai

2022-aisiais į Tauragę pristatyti du nauji elektriniai autobusai, pasirašyta sutartis dėl 3 elektrobusų įsigijimo, o šiuo metu vyksta pasiūlymų vertinimas dėl dar 4 elektra varomų elektrobusų įsigijimo.
Kartu su naujais elektrobusais gyventojams sudaryti ir nauji, susisiekimą gerinantys, maršrutai. Ekologišku viešuoju transportu gyventojams patogu pasiekti Tauragės baseiną, ligoninę, polikliniką, miesto centrą, kitus objektus bei gyvenamuosius rajonus.
Prie Tauragės autobusų sumontuotos švieslentės, kurios realiu laiku parodo po kiek laiko atvyks autobusas. Iš viso įrengta 20 švieslenčių – 13 vnt. autobusų stotelėse ir 7 vnt. Tauragės autobusų stotyje. Naujų švieslenčių įrengimas – Darnaus judumo plano dalis.

Dviračių saugyklos

Dviračių saugyklų projektas – dar viena tvari iniciatyva, leidžianti Tauragei sparčiu žingsniu judėti gamtai draugiškesnio miesto link. Iš viso mieste yra įrengtos net 75 dviračių saugyklos, kuriose gyventojai gali saugiai ir patogiai laikyti dviračius ar paspirtukus arčiau namų bei pasinaudoti galimybe nemokamai juos įkrauti.
Gegužės viduryje atsidariusios nemokamos dviračių saugyklos sulaukė didelio gyventojų susidomėjimo. Per mėnesį daugiau kaip 650 Tauragės miesto gyventojų užpildė prašymus ir pradėjo naudotis dviračių saugyklomis.

Aplinkkelio įrengimas

2022-aisiais pradėti Tauragės vidinio aplinkkelio (I etapo) darbai, kurių metu pradėta tiesti Naujoji g., sujungsianti rytinę miesto dalį nuo Dariaus ir Girėno g. iki Gedimino g.
I etapo darbų metu bus nutiesta 2,3 km 2 eismo juostų gatvė, kurios plotis – 6,5 m. o numatytas greitis, kaip ir visame mieste sieks 50 km/h. Taip pat šioje gatvėje bus įrengtas 2,5 m. pločio dviračių takas bei modernus LED apšvietimas. Darbus planuojama atlikti iki kitų metų pabaigos.

Centro turgaus atnaujinimas

Miesto veidą pakeitė atnaujintas turgelis, kuriam tauragiškiai išrinko Centro turgaus vardą. Įgyvendinant šį projektą buvo visiškai atnaujintos vandentiekio, buitinių nuotekų ir elektros požeminės komunikacijos, pakeista visa turgelio aikštės danga, įrengtas naujas apšvietimas, prekybos stoginės bei kioskeliai.
Centro turguje tauragiškiai ir miesto svečiai gali įsigyti vietinių augintojų ir gamintojų produkcijos: vaisių, daržovių, medaus, pieno, mėsos, žuvies, konditerijos ir kitų produktų.

Gatvių apšvietimas

2022 m. nušvito dar vienas įvažiavimas į Tauragės miestą – nuo Papušynės kapinių iki Žaliosios gatvės įrengtas modernus apšvietimas. Siekiant užtikrinti saugų eismą tiek transporto priemonėms, tiek pėstiesiems, apšviesta daugiau nei dviejų kilometrų ilgio atkarpa.
Saugi ir jauki gyvenamoji aplinka – vienas iš Tauragės rajono savivaldybės prioritetų, todėl dar šių metų pabaigoje apšviesta atkarpa nuo Pramonės gatvės iki Dacijonų. Minėtoje vietoje kitais metais atsiras ir naujas pėsčiųjų bei dviračių takas.

Plaukiojantis fontanas Kartų parke

Dovana Tauragės 515-ojo gimtadienio proga – Kartų parko fontanas. Gyventojų pamėgtame parke, Zumpės tvenkinyje, žvaigždės formos fontano purkštukai, trijų pakopų aukštyje formuoja iki 25 vandens srovių. Vakare fontanas praeivių akis traukia dėl spalvoto LED apšvietimo. Sezono metu fontanas veikia kiekvieną dieną.

Išvalyta Jūros upės vaga

Dėl pernelyg plačiai paplitusios augalijos išvalyta pro Tauragės miesto rekreacines erdves tekanti maždaug 0,6 km ilgio upės atkarpa – taip ne tik pagerintas kraštovaizdis gyventojų pamėgtoje Jūros krantinėje, bet ir sukurta didesnė vandens paukščiams tinkamų slėptuvių įvairovė, sudarytos geresnės sąlygos perėti teritorijoje gyvenančioms rūšims.

Gedimino gatvės remontas

2022-aisiais pradėti ilgai laukti Gedimino gatvės remonto darbai. Šiuo metu padaryta apie 80 proc. suplanuotų darbų: atnaujinti lietaus nuotekų tinklai, atnaujinta didžioji dalis važiuojamosios dangos ir kt. Dalyje gatvės liko uždėti asfalto dangos viršutinį sluoksnį, sutvarkyti skiriamąsias saleles, įrengti greičio mažinimo kalnelius ir atlikti gatvės ženklinimą. Darbus planuojama pratęsti iškart, kai oro sąlygos leis tai padaryti.

Sporto klubo atidarymas

Rudenį Tauragės bendruomenių namuose (Vytauto g. 141) duris atvėrė naujas ir modernus sporto klubas. Daugiau kaip 500 m2 sporto salės erdvėje įrengti 8 kardio treniruokliai (bėgimo takeliai, dviračiai, elipsiniai), virš 40 laisvų svorių treniruoklių, skirtų pečių, rankų, krūtinės, nugaros, kojų ir kitiems raumenims stiprinti, taip pat daugiau nei 60 vnt. papildomo sporto inventoriaus. Sporto klube vyksta tiek individualios, tiek grupinės treniruotės. Daugiau informacijos taurgesbaseinas.lt

 

2022-aisiais įgyvendinti ne tik minėti projektai, bet ir daugelis kitų, kurie prisideda prie miesto veido kūrimo, gyvenimo kokybės gerinimo. Galima pasidžiaugti, pėsčiųjų takų atnaujinimu prie gyvenamųjų namų, laiptų atnaujinimu Jūros upės krantinėje, didžiausiu iki šiol vykusiu miškasodžiu Skaudvilėje ir kitais svarbiais projektais.

2023-aisiais bus tęsiami pradėti darbai, jau pasirašytos sutartys dėl gatvių remonto, muzikos mokyklos atnaujinimo, nutolusios saulės elektrinės statybos ir kt. Svarbu prisiminti, kad 2023-ieji Tauragei bus ypatingi dėl Kultūros sostinės titulo. Tauragiškiai ir miesto svečiai bus kviečiami į tradicinius ir iki šiol nematytus renginius

Pasidalinkite
Scroll to Top