Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Įsimintiniausi 2023 metų darbai

Metams artėjant į pabaigą, puiki proga atsigręžti atgal ir pažvelgti į ryškiausius 2023–iais įgyvendintus projektus. Pristatome 10 įsimintiniausių ir svarbiausių 2023 m. darbų Tauragės mieste ir rajone.

Pradėtos multifunkcinio sporto ir kultūros centro statybos

Po 6 metų planavimo, projektavimo ir kitų dokumentacijos tvarkymo darbų, 2023 metais duotas startas naujo multifunkcinio sporto ir kultūros centro atsiradimui Tauragėje. Liepos mėnesį su UAB „Gilesta“ pasirašyta sutartis, darbai jau įsibėgėja ir tikimasi, kad Bernotiškės gatvėje iškilsiančia daugiafunkce arena Tauragės regiono gyventojai bei svečiai galės džiaugtis jau 2026 m. metų pabaigoje.

 

Tauragės meno mokyklos atnaujinimas

Ryškūs pokyčiai palietė ir miesto centre įsikūrusią Tauragės meno mokyklą. Kardinaliai iš išorės atsinaujinęs pastatas jau kurį laiką džiugina praeivių akis, o darbai toliau tęsiasi pastato viduje. Kapitalinio remonto metu pilnai atnaujintas pastato fasadas, atlikti šiltinimo darbai. Atnaujinti elektros tinklai, šildymo sistema, lauko takeliai. Taip pat pertvarkomos tribūnos koncertų salėje, gerinama garso izoliacija. Įrengtas žmonėms su negalia pritaikytas liftas.

 

Nutolusios saulės fotovoltinės elektrinės įrengimas

Baigti nutolusios saulės elektrinės įrengimo darbai. Tauragės rajono savivaldybės 6,5 ha teritorijoje, Plikiškės k., įrengta 1075 kW galios saulės fotovoltinė elektrinė, kurios pagaminta elektros energija bus naudojama Tauragės rajono savivaldybės seniūnijų elektros poreikiams patenkinti. Didžioji dalis elektros energijos bus panaudota visoms rajono gatvėms apšviesti.

 

Pėsčiųjų ir dviračių takų plėtra

Šiemet nemažai gerų žinių sulaukė pėstieji ir dviratininkai. Baigtas 2 km ilgio pėsčiųjų ir dviračių takas nuo Tauragės miesto Pramonės g. ir Stoties g. sankryžos iki Dacijonų gyvenvietės. Įsibėgėjo tako greta Jūros upės – nuo vasaros estrados iki Jovarų bendruomenės sporto ir laisvalaikio erdvės – įrengimo darbai. Rugsėjo mėnesį pasirašyta sutartis dėl 1,5 km ilgio pėsčiųjų ir dviračių tako – nuo prieplaukos Tarailių gyvenvietėje iki pėsčiųjų tilto – statybos darbų.

 

Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos stadiono atnaujinimas

Sparčiai vyksta Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos stadiono atnaujinimo darbai. Siekiant gerinti sporto infrastruktūrą̨ ir sudaryti palankias sąlygas aktyviai leisti laiką ne tik mokyklos bendruomenei, bet ir visiems sporto mėgėjams, stadione bus įrengtos krepšinio, mažojo futbolo, futbolo, teniso, badmintono aikštelės, bėgimo per kalvas ir įprasti bėgimo takai, vaikų žaidimų aikštelės, įrengti lauko gimnastikos treniruokliai jaunimui ir suaugusiems bei kt.

 

Naujosios gatvės statybos darbai

Baigti Naujosios gatvės (mažojo Tauragės aplinkkelio) pirmojo etapo darbai. Išasfaltuota 2,8 km ilgio, dviejų eismo juostų gatvė, įrengtas pėsčiųjų ir dviračių takas, atlikti vertikalaus ir horizontalaus eismo ženklinimo darbai, įrengta garso slopinimo sienelė.
Šiemet pasirašyta antrojo etapo – viaduko ir gatvės pratęsimo iki Vytauto g. ir Tremtinių kelio sankryžos – sutartis. Atlikus papildomus darbus, mažasis Tauragės aplinkkelis sujungs rytinę miesto pusę nuo Dariaus ir Girėno g. iki Gedimino g. bei Vytauto / Tremtinių g. sankryžos.

 

Vaikų žaidimų aikštelė Pilies aikštėje

Vietoj nusidėvėjusios žaidimų aikštelės greta viešbučio „Tauragė“, įrengta nauja, jauki ir moderni žaidimų erdvė mažiesiems su įvairiomis sūpynėmis, batutais bei erdvės akcentu – bokštu su 2 skirtingų aukščių čiuožyklomis. Atnaujinta vaikų žaidimų aikštelė populiarumo nepraranda nuo pat atidarymo rugsėjo mėnesį – čia vaikai laisvalaikį leidžia ir vakarais, net ir atėjus žiemos sezonui.

 

Elektriniai autobusai

Tauragė – viena žaliausių savivaldybių Lietuvoje ir šiemet tvirtai laikėsi pasirinkto Žaliojo kurso bei papildė autobusų parką 8-iais, šiemet pirktais, naujais elektriniais autobusais. Dar 3 modernūs, ekologiški, elektra varomi autobusai šiemet pristatyti pagal 2022 metais pasirašytą sutartį.
Tauragė – pirmoji savivaldybė, Lietuvoje įsigijusi elektrinių autobusų, o šiemet šį parką sudaro jau 16 ekologiškų, elektra varomų, viešojo transporto priemonių.

 

Pagramančio apžvalgos bokštas

Liepos mėnesį lankytojams atvertas ilgai lauktas Akmenos ir Jūros upių santakos apžvalgos bokštas iškart tapo tikru traukos centru. Per pirmąjį mėnesį šį objektą aplankė beveik 40 tūkstančių lankytojų, o Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ Pagramančio apžvalgos bokštą įtraukė į jau 19-ąjį kartą organizuojamų „Turizmo sėkmingiausieji“ rinkimų nominantų sąrašą „Sėkmingiausio 2023 metų turizmo projekto Lietuvoje“ kategorijoje.
12 metrų aukščio bokštas, nuo kurio atsiveria vaizdingas regioninio parko kraštovaizdis, įrengtas šalia Pagramančio regioninio parko lankytojų centro. Čia taip pat galima pasivaikščioti beveik 65 metrų ilgio tiltu virš upės slėnio arba nusileidus laiptais nuo centro, įbristi į upių santaką ir patikrinti, ar tikrai vienos upės vanduo yra šaltesnis nei kitos.

 

Gatvės ir automobilių stovėjimo aikštelės

2023-aisiais mieste ir rajone įvyko nemažai infrastruktūrinių atnaujinimų. Užbaigti 184 automobilių stovėjimo vietų aikštelės prie daugiabučių namų J. Tumo-Vaižganto gatvėje įrengimo darbai. 48 vietų stovėjimo aikštelė įrengta centrinėje miesto dalyje, Vytauto gatvėje. Atnaujinta automobilių stovėjimo aikštelė prie Papušynės kapinių.
Šiemet baigti Tauragės miesto Kovo 11-osios, Liepų ir Daržų g. remonto ir rekonstrukcijos darbai. Pasirašytos sutartys ir darbai prasidėjo Pušyno, Ganyklų ir Žaliosios gatvėse, Tauragės mieste.
Eidintų kaime atliktas Santakų g. remontas, Dapkiškių kaime paprastojo remonto darbų sulaukė Vilties ir Eidintų gatvės, dalis darbų jau atlikta Sodų gatvėje, Stragutės kaime.

Be abejo, tai ne vieninteliai projektai šiemet keitę miesto veidą. Nuo smulkių, bet ne mažiau svarbių kasdienių darbų iki 2023 metų Lietuvos kultūros sostinės titulo – atnešusio į miestą gausybę renginių, pasaulinio lygio žvaigždžių pasirodymų ir tūkstančius miesto svečių. Nuo jautrių socialinių projektų iki klimatui neutralaus miesto vizijos. Kasdien, mažesniais ir didesniais darbais, kuriame rytojaus Tauragę!

 

Pasidalinkite
Scroll to Top