Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Jau šį rudenį į Tauragės gatves išriedės dar du elektriniai autobusai

Kovo 19 dieną Tauragės autobusų parkas pasirašė sutartį su UAB TM Service dėl naujų elektrinių autobusų įsigijimo. Pagal šią sutartį į Tauragę atkeliaus du žemagrindžiai, vienaaukščiai (M3CE klasės) elektra varomi autobusai, talpinantys iki 50 keleivių. 

„Tauragės rajono viešojo transporto transformacija tęsiasi. Žengiame inovacijų, ekologijos ir paslaugų kokybės keliu. Jau mažai kas atsimena, kad dar visai neseniai, prieš 5 metus, turėjome senus, neefektyvius ir labai neekologiškus autobusus“,– apie Tauragės viešojo transporto tinklo permainas kalbėjo Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas.

Naujieji „Karsan atak elektric“ elektrobusai vienu įkrovimu gali nuvažiuoti iki 300 km. Autobusuose sumontuotos 220 kWh BMWi baterijos, maksimalus autobusų greitis – iki 85 km/val. Ekologiški autobusai yra pritaikyti žmonėms su negalia. Elektrinio autobuso salonas puikiai apšildomas, informacinės lentos bei vaizdo stebėjimo kameros sumontuotos ir išorėje, ir viduje, apšvietimui naudojama LED technologija. 

Pirmuosius elektrinius autobusus Tauragės rajono gyventojai jau spėjo pamėgti. Jie į Tauragę pristatyti praėjusiais metais. Vienas iš jų, naujausios kartos elektrinis autobusas „Solaris Urbino Electric 8,9“, vienu įkrovimu gali nuvažiuoti apie 170 km, kiti du „Iveco“ elektriniai autobusai – apie 200 km. Tauragė buvo pirmoji Lietuvos savivaldybė su ES parama pirkusi elektrobusus.

Siekiant tapti žaliausia Savivaldybe Lietuvoje ir didinti viešojo transporto patrauklumą, įgyvendinama vis daugiau darnaus judumo priemonių.

Tauragės rajono gyventojai visais vietinio (miesto ir priemiesčio) reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutais gali keliauti nemokamai. Taip pat artimiausiu metu planuojama įrengti elektroninę keleivių informavimo sistemą stotelėse ir autobusuose, kur realiu laiku būtų galima stebėti, kada atvyks autobusas ir kitą keleiviams aktualią informaciją.

Naująsias ekologiškas transporto priemones į Tauragės autobusų parką numatyta pristatyti jau šį rudenį.

„Smagu, kad Tauragė žengia į priekį su ekologiškomis, moderniomis, europietiškomis tendencijomis. Atsinaujinantis miesto autobusų parkas bus patogesnis ir patrauklesnis visiems rajono gyventojams“,– džiaugėsi Administracijos direktoriaus pavaduotojas, atliekantis administracijos direktoriaus pareigas Tomas Raulinavičius.

Projekto sutarties vertė – 699 380 eurų. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos paramos lėšomis pagal priemonę 04.5.1-TID-R-518 „Vietinio susisiekimo viešojo transporto priemonių parko atnaujinimas“ bei Tauragės rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.

Vaizdo įraše pateikiamas elektrinio autobuso pristatymas. Daugiau gamintojo informacijos rasite ČIA.

 

Pasidalinkite
Scroll to Top